Kuantum Mekaniğini Sorgulamak Günah Mıdır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kuantum Mekaniğini Sorgulamak Günah Mıdır!
21.07.2021 11:56:37

 

Kuantum Mekaniğini Sorgulamak Günah Mıdır!

Kuantum fiziği ve materyalizm isimli makaleme oldukça çok yorum geldi. Bunların yarısı yazıyı beğendiğini ifade ederken diğer bir kısmı ise hakaret eden epostalarla şahsımı hedef alan yazılar yazdılar.

Bu makaleyi yaklaşık 10 yıl önce de yazmış benzer tenkit ve yorumlara maruz kalmıştım. Hatta aynı üslup ile ağır hakaretler yapılmıştı. Güya yorumcunun ailesine sövmüşüm gibi çok ağır hakaretlerle karşılaşıyorum.

Bunu yadırgamadım ve hala da yadırgamıyorum. Çünkü bunlar bilime din olarak yaklaşmakta ve bilim adamlarının sözlerini kutsal metinler gibi ele alıp aykırı düşüncelere savaş açmış gerçek yobazlardır. Hatta Scientology adında bir tarikatları vardır.

Akademik dünyada bu bilim yobazlarına yapılan her türlü eleştiri çok büyük tepkilere yol açmaktadır. Bunların ileri sürdüğü fikirleri saymak, sorgulamak çok büyük bir günahtır. Scientology tarikatı gibi insanı aforoz ederler. Bunları eleştirmek, sorgulamak insanın başını belaya sokar. Ne kadar iyi bir akademik geçmişi olsa dahi derhal susturulup hakarete uğratılarak itibarsızlaştırılmaya çalışılır.

Bu bilim yobazları ve Scientology dininin üyeleri, kâinatta cereyan eden kanunlara, kurallara bir isim vererek güya her şeyi anladıklarını ve izah ettikleri zannına kapılırlar. Hâlbuki bilimde keşfedilen her şey “meğerse daha ne kadar çok şeyi bilmiyormuşuz” cevabını vermektedir. Sadece isim takarak meseleyi çözdüğünü iddia etmek; budalalık ve kendini aldatmaktan başka bir şey değildir.

Sanki isim koyunca her şey anlaşıldı ve basitleşti! “Kuantum fiziği” dedikten sonra bütün bilinmezler keşfedildi! İşte bu anlamsız felsefe ve inanç yüzünden birçok insan, materyalizmin tuzağına düşmekten kurtulamamaktadır.

“Elektrik” demekle, “yerçekimi” adını vermekle kanunlar anlaşılmıyor. Sadece Cenâb-ı Allah’ın kâinatta kurmuş olduğu düzenin bir noktasını idrak etmiş oluyoruz. Aklı selim ile olaya bakılmış olsa; Rabbimizin kudretinin ne derece büyük ve ilminin sonsuz olduğunu anlamak gerekirdi.

Ne yazık ki; bu materyalist tarikatın mensupları farkında olmadan neredeyse bütün üniversiteleri etkileyerek akla ziyan safsataları insanlara yutturmuşlardır. Akılları gözüne inmiş zavallı materyalistler; her şeyi kendi kendine olmuş zannederek; Allah’ın varlığını unutturmaya çalışmaktadırlar. Diğer bir kısmı ise sebeplere veya tabiata (hâşâ) yaratıcılık isnat ederek, dalâlet bataklığına düşmektedirler.

Bu konuda Allah nasip ederse daha çok yazı yazacağım. Yapılan olumlu ve olumsuz yorumların bir kısmına da cevap vereceğim. Şimdilik sadece uzmanı olmadığım gerekçesi ile yazmış olduğum makalelere itiraz edenlere, kontrol sistemleri dalında lisans eğitimi aldığımı söyleyerek konuya yabancı olmadığımı hatırlatmak isterim. Okuyucularıma Scientology tarikatının tuzağına düşmemeleri için bu materyalist inanç sistemi ile ilgili kısa bilgiler vereyim:

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

vehbi kara kuantum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER