Kur’ân’ın Temel Konuları
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kur’ân’ın Temel Konuları
09.04.2021 07:40:42

 

Kur’ân’ın Temel Konuları

Kur’ân ile ilgili yapılan bütün çalışmaları önemserim. Kim Kur’ân bilincinin kazanılması için bir çalışma ortaya koyuyorsa, bu çok kıymetli bir çabadır. Zira Allah tarafından hesaba çekileceğimiz tek kitap Kur’ân’dır. Bunun içindir ki Kur’ân’ın mesajını çok iyi anlamak ve kavramak gerekiyor. Kur’ân ile ilgili yapılan çalışmaları büyük bir dikkatle takip etmek gerekiyor. İşte Kur’ân bilincine katkı sağlamak adına Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Rıfat Oral hocamızın kaleme aldığı DİB Yayınları tarafından basılan “Kur’ân’ın Temel Konuları” isimli kitap muhtevası küçük, gayesi ise çok büyük olan önemli bir çalışma olarak Kur’ân kitaplığımızdaki yerini aldı. Kur’ân, bütün insanlık için bir nurdur. Kur’ân, bütün insanlık için bir kurtuluş reçetesidir. Kur’ân’ı tanımak, insanın kendisini tanımasıdır.

Kur’ân Daima Gündemimizde Olmalı

Rıfat Oral hocamız kitabın girişinde şu inceliğe işaret etmektedir:

“Asr-ı saadette Sahabe-i kiram, Peygamberimizin emir ve tavsiyelerini yerine getirirler, her gün düzenli olarak Kur'ân okurlar ve müzakere ederlerdi. Onların gündemleri Kur'ân idi. Kur'ân insanlara doğru yolu göstermek için gelmiştir. Bu nedenle Kur'ân'la dolu bir hayat yaşamak gerekir.

Kur’ân sürekli okunması, mukabele ve müzakere edilmesi, üzerinde düşünülmesi gereken bir kitaptır. Zira Kur’ân’daki her cüz sanki müstakil bir kitaptır ve farklı konular insanlardaki iman, ibadet ve ahlak bilincini yenilemekte, güçlendirip tutmaktadır.”

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER