Kürtleri Hor Görmeyin!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kürtleri Hor Görmeyin!
29.03.2021 08:37:11

 

Kürtleri Hor Görmeyin!

Bu ülkenin cefakar halkı olan Kürtleri hala sağa sola itip kakanlar var. Bir zamanlar zındık bir karanlık komite  tarafından hırpalanmaya çalışılan Kürtler, Ak Parti iktidarıyla varlıkları bir derece hissedildi, umutlandık bu ülkeye artık huzur gelecek derken, bakıyoruz bazı acemi emniyet mensupları yine faul hareket etmeye başladılar.

Geçenlerde,

*Hazro’da bir siyasi parti ilçe başkanının evi basıldı, kapısı kırılarak evine girildi. İç işleri bakanının bizzat mezkur şahsı arayarak yapılan yanlış adına geçmiş olsun dileğinde bulunması da bir erdemdi. Benzer bir hadise şehir merkezinde de yaşandı,

*Prof.Dr.Kadri Yıldırım’ın vefatında da Kürdistan bayrağı  tabuta sarmaya çalışan oldu, Irak Kürdistan bayrağına tahammül edilmedi ve “Siz cenazeye ancak Türk bayrağını sarabilirsiniz” denildi.

Kimse demiyor ki arkadaş bu ülkenin adı Türkiye, bu Bayrak niye Türk bayrağı oluyor?

Merhum Kadri Yıldırım ülkenin barış ve huzuru için gayet düzeyli bir katkısı olan barışçıl bir ilim/bilim adamı, İngilizce, Arapça, Farsça bilen ve bu düzeyde kitap okuyup, araştırma sahibi olan bir filozoftu, bir dönem Siirt Milletvekilliğini de yapmasına rağmen cenaze defni için devleti/kurumları temsilen gelen olmadı galiba.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER