Mağduriyetde Yeni Trend, Hobi Bahçeleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mağduriyetde Yeni Trend, Hobi Bahçeleri
29.03.2021 07:53:01

 

Mağduriyetde Yeni Trend, Hobi Bahçeleri

Geçmişten günümüze birçok mağduriyet yaşanmış olup günümüzde yeni bir sorunla karşı karşıyayız. Toplumda çok fazla ses getirmemiş olsa da binlerce insan bu durumdan mustariptir. Ve problemlerinin halledilmesi için hobi bahçeleri ile ilgili yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Özellikle büyük şehirlerde bunalan halk, biraz olsun nefes almak, beton yığınlarından sıyrılmak adına oluşturulan ve hobi bahçesi olarak popüler olan projelere ilgi duymuştur. Meselenin özü, tarım arazilerinin parsellenerek hobi bahçesi yapmak adına vatandaşa sunulmasıdır. Hafta sonu ve boş zamanlarında bu bahçelerde kendi sebze ve meyvesini doğal olarak üretmek amaçlanmıştır. Buraya kadar sıkıntı olmazken meselenin çok fazla ilgi görmesi ile söz konusu bahçelere; baraka, kamelya, bağ evi ve prefabrik yapıların oluşturulması ile bu durum göze batarak, şikâyet konusu olmuştur.

Devlet bu duruma kayıtsız kalmayarak tarıma elverişli arazilerin amacının dışında kullanılması ve bölünmesini kaygı verici olarak bularak yeni bir kanunla düzenlemeye gitmiştir. Çıkarılan kanunla, hobi bahçeleri yasaklanmış ve mevcut durumun eskiye dönüştürülmesi talep edilmiştir. Buna uymayanlara para cezasının yanı sıra hapis cezası ile müeyyide uygulanması söz konusudur.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Levent     0000-00-00 Inşallah hepsini yıkarlar.teror örgütünden daha karaktersiz tarım arazisi katilleri.bahce yapacaz diyerek betonlasip bozanlar
Advert
GALERİLER