Manevi Temizlik İçin İstiğfar Etmek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Manevi Temizlik İçin İstiğfar Etmek
09.02.2021 08:36:32

 

Manevi Temizlik İçin İstiğfar Etmek

İnsan yaratılış olarak  Allah c.c tarafından  temiz bir fıtratla  yaratılmıştır.Peygamber Efendimiz s.a.v bu hususta ‘’İnsan kalbinin fıtraten ayna gibi beyaz yaratılmış olduğunu beyan buyurmuştur.Bu sözlerden en güzel şekilde yaratılan insanın sadece fiziki boyutu değil manevi boyutta ki  güzelliği de dile getirilmiştir.

   Hayat yolculuğu başladığından itibaren insanoğlu , ilk yaratılışı gibi kalmamakta değişimler yaşamaktadır.Yaşantımızı hangi yöne doğru yönlendirirsek hayatımıza sonuçlarının yansıması da o yönde olacaktır.Allah c.c emir ve yasaklarına uygun bir yaşantı sürmek kalbimizi temiz tutmak  manevi hayatımızı olumlu ve faydalı bir yönde etkileyecektir.

   İnsan olarak hatasız olmamız elbette mümkün değildir. İşlediğimiz hata ve günahlarımızdan kurtulmanın yolu da bol bol   tövbe istiğfar da bulunmaktır.Kalbi etkileyen kin,nefret ,haset,vesvese ,intikam gibi hisler zamanla doğuştan ayna gibi parlak tarif edilen kalbimizi karatmaya başlamaktadır.Bu zararlı düşünce ve hisler güzel duygu ve düşüncelerimizi değiştirmeye hatta  yok etmeye  başlamaktadır.İşte bu nokta da manevi dünyamız tehlikeye girmektedir. 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER