Advert
Mazlumun Ümidi Olmuşuz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Mazlumun Ümidi Olmuşuz
22.08.2020 13:54:26

 

Mazlumun Ümidi Olmuşuz

En güzel sözlerin sahibinin adıyla… Allah’ın adıyla…

  Ayasofya -i Kebir Cami’nin açılışından sonra tüm Türkiye olarak, birçok güzelliklere şahitlik etmeye başladık. Cumhurbaşkanımızın verdiği müjde ile Arayanların bulduğu, inananların kazandığına  şahitlik ettik. İnsan yaşadığı çağa şahit olur bizlerde böyle güzel, bir o kadar zor zamanlarda yaşıyor ve tarihe  şahitlik ediyoruz.

  Rabbimizin güzel vaatlerinden biri olan ‘Şüphesiz ki her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Gerçekten her zorlukla beraber bir kolaylık vardır’ buyurur. Ülkemiz çok zor zamanlardan geçmiş, insanüstü bir fedakârlık örneği göstermiş. Osmanlı’nın son dönemleri 1.Dünya savaşında Çanakkale’de ve  devamında birçok sıkıntılara sabretmiş. Tüm bunları yaşarken inanmış, inanan bir insanın yenilmesi zordur. Bizim insanımızı manevi olarak  besleyen yegane şey imanı ve inancıdır. Bir Müslüman’ın dünyalık sıkıntılar korkutamaz. Üzülür belki ama Allah’ın bir yardımı ve imtihanı olduğuna inanır, bu tahammülünün karşılığını muhakkak alacağını bilir.

  Ahirete iman etmiş biri korku bilmez. Özellikle  Hak ve Hakkaniyete inananlar korku bilmezler. Bunun güç ve kuvvetle ilgisi de yoktur. Eğer öyle olsaydı Bedir’de  müşriklerle savaş yapılmaması lazımdı. Eğer bu doğru olsaydı Çanakkale’de ecdadımız düşmana teslim olması gerekirdi.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER