Meğer Özür Dilemek Ne Kadar Zormuş
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Meğer Özür Dilemek Ne Kadar Zormuş
31.12.2020 07:17:56

 

Meğer Özür Dilemek Ne Kadar Zormuş

“Şapka Yüzünden Asılan Kadın Şalcı Şöhret Ana” başlıklı yazıma bir yorum geldi. Bu yorum üzerinden bazı önemli konuların anlaşılabileceğini ve “toplumsal barış” konusunda önemli adımların atılacağını umuyorum.

“Tarafsız” ismi ile yorum yapan okuyucum diyor ki:

“Hoca, merak ediyorum sizin mahalle 100 sene öncesinden ne zaman çıkabilecek, günümüze ne zaman adapte olabilecek. Mezar taşları üzerinden eleştiriler, övünmeler; size ne kazandırıyor? Etrafınıza bakın, dünya nerelerde, insanlığın ne sorunları var? Ne yapılıyor, ne yapmak gerek…”

Çok kısa olması nedeni ile sorunun ikinci kısmından başlayayım. Geleceğin dünyası ile ilgili olarak şunları söyleyebilirim. Öncelikle ben bir sosyal bilimciyim. Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden birinde oybirliği ile kabul edilmiş doktora tezim var. Geleceğin dünyasını tartıştığım bu çalışma yarının dünyasını araştıran bilim adamları ve fütüristler için ilham kaynağı olabilecek bir niteliktedir.

Ayrıca bu tezimi kitap haline de getirdim. Hatta tezin yavruları sayılabilecek geleceğin dünyası ile ilgili olarak alınması gereken tedbirleri inceleyen birkaç önemli konuyu kitaplaştırdım. İsteyenler Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık’tan (KDY) internet yolu ile alabilir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER