Öğrendim Sevmeyi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Öğrendim Sevmeyi!
10.11.2020 08:03:14

 

Öğrendim Sevmeyi!

Çiçekler kokuya, kuşlar selâma durdu sevgi dolu yüreğimde. Bozacılar geçti İstanbul Sokakları'ndan koşar adımlarla. Omuzlarından yerlere dek sarkan dev ibriklerin musiki seslerine karışıp gitti Vefa Semtindeki bozacılar.

 Deli martılar yine mesken tuttu İstanbul'un uzak semtlerini. Bir yaz görmüştüm ak bir martıyı süzülürken bir arabanın üzerine tünemiş, "bana mısın hayat?"dercesine meydan okumuştu Dünya'ya.

 Dünya ki her gün yeni umutların ücretsiz servisine şahit olur Boğaz Köprüsü güzelliğinde ve tavan yapar sevginin olağan-üstü zenginliğine, gücüne. Sonra takarsın kafayı bir şarkının güftesine:" Ah bu şarkıların gözü kör olsun"diye başlayan.

 Yok be arkadaş, gözü kör olmasın bu şarkıların gözü. Hele bir de gönül denen o gözümüz körelmişse vay geldi keten helvanın hâline. Sevmeyi, baharda ötüşen nazlı bülbüllerden, aşk kokan kırmızı güllerden, deniz kenarındaki suların gel-git'lerinden öğrendi gönlüm.

Mavilerin, maviliklerin sınırsız güzellikleri ve derinliklerindeki iç dünyadan öğrendi gönlüm sevmeyi. Gönlüm kavga eden iki sevimli çocuğun bir süre el sıkışıp omuz-omuza yol arkadaşı olmasındaki anlamlı duygudan öğrendi sevmeyi.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER