Okullar Tamamen Açılıyor mu?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Okullar Tamamen Açılıyor mu?
06.10.2020 06:25:55

 

Okullar Tamamen Açılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısından sonra yaptığı açıklamada, 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrasında okullarla ilgili son dakika gelişmeleri araştırılmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında şu açıklamayı yaptı;

Eğitimde daha önce okul öncesi ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2,3 ve 4.sınıflarda yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar çerçevesinde başlatıyoruz. 8.ve 12.sınıflarda da yüz yüze eğitime geçilecek

Ayrıca özel okullar, il hıfzıssıha kurulların uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitim yapılması öngörülmüştür. Öğrencilerimizden ricamız temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir. Milli Eğitim Bakanlığımız uzaktan eğitim için bilgisayar temini için çalışıyor. İlk etapta 500 bin öğrencimize tablet vermek için çalışmaları başlattık. Ülkemizin internet altyapısının da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkarmak için Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor. Türk Telekom, Turkcell, Vodofone'la yürütmeyle hızla mesafe alacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim Okullar Açılıyor mu Cumhurbaşkanı Erdoğan Okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER