Olamayan Tenasüp Ve Hatırlattıkları
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Olamayan Tenasüp Ve Hatırlattıkları
17.12.2020 06:40:49

 

Olamayan Tenasüp Ve Hatırlattıkları

Yapılması gereken şeyler, yapılması gerektiği zaman yapılırsa kıymeti harbiyesi var. Olması gereken şeyler olması gereken zamanda olursa makbul olması daha muhtemel. Yoksa ef’alin mecmuu ha bir kuru emektir?

 

İhtiyacı olan birisine ihtiyacı olduğu zamanda yardım etmek kıymetlidir. Düşen birisi düştüğü o anda elimizi uzatmak işe yarar ve makbuldür.

 

Ömür ve hayat ironisi malum. Gençken enerjin varken vaktin ve paran yoktur. Yaşlanınca vaktin ve paran vardır ama bunu değerlendirecek enerjin yoktur. Kemal Sunal’ın Korkusuz Korkak filmi en güldüğümüz filmlerden biridir. Öleceğini öğrendiği hafta kahramanımız Mülayim Sert’e  piyangodan büyük ikramiye isabet eder. Bu parayla umumi hela yaptırır. Niye böyle karsız bir iş yaptınız sorusuna verdiği cevap malumunuz değilse biraz gülmek için filmi izleyebilirsiniz.

 

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde babaannemin ameliyatı vesilesi ile bulunmuştum yıllar evvel. Öğlen namazı vakti geçmeden namazı kılmak için mescid arayışına girdim. En alt katta olduğunu öğrendim. Genelde de öyledir. Avm’lerin, iş merkezlerinin mescidi otoparkın bile en alt katında küçük bir odacıktır. En alt kata giderken bir tabela daha dikkatimi çekti: Morg.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER