Advert
Ömrümüze Kış Gelmeden…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ömrümüze Kış Gelmeden…
08.10.2020 07:56:51

 

Ömrümüze Kış Gelmeden…

Mevsimler nasıl ki birbiri ardınca bir döngü halinde birbirini takip ediyorsa, insan ömrünün de mevsimleri vardır. Çocuklukta, bir an önce büyümek için can atarken, yaşlılıkta çocuk olmak arzusu ağır basmaktadır. Bu kısır döngü bu şekilde sürüp gidecektir, bunu kırmanın da imkânı yoktur.

Hayatınızı dolu dolu yaşamışsanız, neticede her mevsim güzeldir. Ömrümüzün baharı olan gençliğimizi oldukça hoyrat ve acımasız geçirdiysek, erkenden ömrümüz kışa dönmüş demektir.

Gençlik farkında değildir, yaşlılığın ise düşündüklerini yapmak için artık enerjisi kalmamıştır. “Demir tavında dövülür” öngörüsü ile her şeyi zamanında ve kıvamında yaşamak gerekir. Yoksa son pişmanlık fayda etmeyecektir.

Zaman ileri doğru aktığına göre onu tersine çevirme imkânı yoktur. O yüzden de kendi aklımızla doğru yolu bulamıyorsak büyüklerin ikaz ve uyarılarını dikkate almak bize zaman kazandıracaktır. Çünkü tecrübe yaşanmışlıkların yekûnudur dolayısı ile aynı hatalar için kendimizin bunu tecrübe etmesine gerek yoktur, geçmiş tecrübelerden sonuç çıkarmak bize avantaj sağlayacaktır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert