Omü Tıp Fakültesi’nde Canlı Yayında Kalp Operasyonu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü Tıp Fakültesi’nde Canlı Yayında Kalp Operasyonu!
23.10.2020 07:01:05

 

Omü Tıp Fakültesi’nde Canlı Yayında Kalp Operasyonu!

Girişimsel Kardiyoloji alanında yüksek bir tecrübeye sahip olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniği, önceki gün Türkiye’deki diğer kardiyologlar için canlı yayında ameliyat yaptı.

Tıp Fakültesi doktorlarının başarılı ameliyatıyla, daha önce 2 kez denenmesine rağmen açılamayan koroner kalp damarı “rotablator”adı verilen özel bir anjiyoplasti cihazı ile başarılı şekilde açıldı ve rotablator kullanımı ile ilgili deneyimlerini canlı yayında meslektaşlarına aktardı. 

 

Operasyonda; Dr. Korhan Soylu, Dr. Ufuk Yıldırım ile Türkiye’de alanında tecrübe sahibi olan Dr. Ömer Göktekin, Dr. Bülent Behlül Altunkeser, Dr. Ertan Vuruşkan, Dr. Nazif Aygül, Dr. Hakan Uçar, Dr. Zeydin Acar görev aldı.  

 

OMÜ Tıp Fakültesi, kompleks koroner girişimler, kalp deliklerinin ameliyatsız kapatılması, ameliyatsız kalp kapak yerleştirilmesi (TAVI), kalp kapağına yapılan balon genişletme işlemleri konusunda sadece işlem yapan değil ulusal ölçekte de eğitim verebilme seviyesine ulaştı.

Tıp Fakültesi Omü Tıp Fakültesi Omü Kalp Operasyonu Dr. Korhan Soylu Dr. Ufuk Yıldırım Dr. Ömer Göktekin Dr. Bülent Behlül Altunkeser Dr. Ertan Vuruşkan Dr. Nazif Aygül Dr. Hakan Uçar Dr. Zeydin Acar kalp ameliyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER