OMÜ Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve rehabilitasyon uzmanı iç hastalıklarına profesör olarak atandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve rehabilitasyon uzmanı iç hastalıklarına profesör olarak atandı
22.11.2021 10:57:20

 

OMÜ Tıp Fakültesi’nde Fizik Tedavi ve rehabilitasyon uzmanı iç hastalıklarına profesör olarak atandı

Fizik tedavi ve rehabilitasyon doçenti yönetmeliklere uygun olmayarak iç hastalıklarına profesör olarak atandı.

Bu atama OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk’un gayretleri ile olduğu iddia edilirken söz konusu atama kanunlara ve yönetmeliklere aykırı olduğu halde, Dekan Çokluk itirazları görmezden gelerek, söz konusu atama için Rektörlüğü de yanlış bilgilendirdi.

Yönetmeliklere aykırı bir şekilde, İç Hastalıkları Anabilim Dalına profesör olarak atanan Dr. Hasan Ulusoy, iç hastalıkları uzmanı olmadığı gibi doçentliğini de iç hastalıkları alanında yapmadı ve iç hastalıklarına profesör olarak atanabilmek için iç hastalıkları alanında 5 yıl çalışmış olma şartını da taşımıyor.

MOBBİNG İDDİASI DA VAR

İddialara göre atamaya dayanak olarak Mersin Üniversitesinde benzer bir atamanın yapılması gösterilirken, atamanın gerçek sebebinin Fizik Tedavi Rehabilistasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr Prof. Dr. Ayhan Bilgici’nin Dr. Hasan Ulusoy’a mobbing uygulamasından ve Dr. Ulusoy’un mobbing baskısından kaçmak istemesinden kaynaklandığı öğrenildi.

Söz konusu hukuka aykırı usulsüz atama ve mobbing iddiaları hakkında bilgi sahibi olan OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk’un sessizliğini korumasının sebebi merak edilirken usulsüz atamalardan dolayı OMÜ Tıp Fakültesi’nin maddi olarak zarara uğratılmasının önüne geçilememesinin de asıl sebebinin ortaya çıktığı belirtiliyor.

KURUM ZARAR ETTİRİLİYOR

Diğer yandan İç hastalıkları üzerine romatoloji yan dal uzmanlığı gerektiren hastaların fizik tedavi ve rehabilitasyon romatoloji yan dal uzmanı tarafından muayene ve tedavi ettirilmesinin sakıncaları şu şekilde ortaya konuluyor;

Hastaların iç hastalıkları-romatoloji uzmanına randevu aldıklarını sanıyorlar ancak fizik tedavi-romatoloji uzmanı tarafından muayene ediliyorlar. Hastalar kandırılıyorlar. Bu durumun hasta haklarına da aykırı…

Ayrıca, Sosyal Güvenlik Kurumu iç hastalıkları romatoloji uzmanlığı için 83 TL öderken, fizik tedavi-romatoloji uzmanlığı için 74 TL ödediğinden kurum zarar ettiriliyor.

OMÜ Tıp Fakültesi’nde Mevzuata Ve Hukuka Aykırı Atamalar Yapılıyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER