OMÜ’de usulsüzlükler devam ediyor haberimiz üzerine savcılık soruşturma başlattı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’de usulsüzlükler devam ediyor haberimiz üzerine savcılık soruşturma başlattı!
02.08.2022 13:22:00

 

OMÜ’de usulsüzlükler devam ediyor haberimiz üzerine savcılık soruşturma başlattı!

​‘Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde usulsüzlükler devam ediyor’ haberimizin ardından Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Haberimizde, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Hasan Ulusoy’un özel muayene hastalarına ayrıcalıklık tanındığı ve Hasan Ulusoy’un özel muayene hastalarının resmi kayıtları yapılmadan, iç hastalıkları muayene hizmeti kaydı yapılmadan ilaç onayları usulsüz olarak imzalandığını belirtmiştik.

İşin daha vahim tarafı Hasan Ulusoy’a ayrıcalık tanımak için hastalar muayene bile edilmeden riske atılıyor ve diğer hastalar sıra beklerken, resmi girişleri dahi olmadan Hasan Ulusoy’un özel muayene hastalarına öncelik veriliyordu.

Bunu şikâyet edenler hakkında ise İç Hastalıkları Başkanı Ramiz Çolak ve Dekan Cengiz Çokluk soruşturma başlatıyordu.

USULSÜZLÜĞÜ İHBAR EDENLERİ BASKI ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYORLAR

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın konuyla ilgili soruşturma başlatması, adaletin tecelli etmesini, yolsuzluk yapanların bir an önce ortaya çıkması bakımından olumlu bir gelişme olarak değerlendirilirken, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi hocalarının bu işlerle anılmasının Üniversitesi açısından çok vahim olduğunu belirtiliyor.

Diğer yandan usulsüzlükleri ihbar edenlerin ne büyük cesaret gösterdiklerinin farkında olmakla birlikte usulsüzlükleri yapanlarında haberlerimizi kaldırtma cesareti göstermeleri de Yavuz hırsız ev sahibi bastırır atasözünü akla getiriyor.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma kapsamında, isimleri geçenler arasında rektör Yavuz Ünal, Dekan Cengiz Çokluk ve Ramiz Çolak da yer alıyor.

OMÜ’de Usulsüzlükler Devam ediyor Haberimiz üzerine savcılık soruşturma başlattı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Görgü tanığı     0000-00-00 Hasan Ulusoy söz verdi. Kimlere? Tuğbaya Ayşegüle Seyyide. Ne için söz verdi? Metini bölümden göndemeye onlara yardım edeceğine. Ne karşılığında? Bu usulsüz imzaları atma karşılığında. Böylece Hasanın biyolojik tedavi rantını korumasına yardımcı oldular.
Nerede Bilim1     0000-00-00 Tuğba İzci Duran ve Ayşegül Uçar hocalarına taciz suçlaması yapmışlar. Adam da sonra bunları bir daha yanına almamış. Bu sefer kadın ayrımcılığı ile suçlamışlar. Adam ne yapsın yahu? Bunlar Ramis Çolak'a da karaktersiz demişler. Ama çıkar ortaklığı için Ramis bunları yutmuş. Sonra Metin, Ramis'e omurgasız demiş. Bunlar ilim ile mi uğraşıyorlar hahaha
Bilal Açıkgöz     0000-00-00 Ramis Çolak'a karaktersiz dedim. Tuğba İzci Duran odasından kovdu. Sonra gittik anlaştık. Niye Hasan Ulusoy'u korumak için. O bizi korudu. Biz de onu. Ramis'in omurga sorunu kendisinin sorunu
Tuğba İzci     0000-00-00 Birilerine kazandırmak, birilerine kaybettirmek için. Tiksinç duyduğun insanlarla birlikte bazılarına operasyon çekmek. Bu nasıl bir omurgasızlıktır. Hem adama Ramis Çolak'a pislik de hem de beraber iş tut. Omurgasızlar. Sonra çirkinlik dibine vur, herşeyi örfbas etmek için millete FETÖcü de. Bu nasıl bir karakter sorunu. Şerefsizlik. Aşağılık insanlar.
Ramis Çolak     0000-00-00 Bu adamı üniversitede kimse sevmez. Doçent bile olamayacak vasıfta. Eski kriterler ile profesör olmuş. Ne yapsın? O da öyle böyle oylanacak.
Zeki     0000-00-00 İnginç değilmi, başka ne var derseniz, kanunsuz bir şekilde atanan rektör yrd. acaba hastaneden hangi uydurma görevlendirme ile her diğer tek yrd. kadar para alıyor. Buda araştırılsın, bakalım
Mehmet alptekin     0000-00-00 Akan yonetiminde yahanci uyruklular para karsiligi buyuk capli hediye karsiihi yolsuzluk yapilarak hakermedikleri tip fakultelerine kayitlari yapildi bunu hic bir basin yazmadi savcilik el atmadi cete olsutirdular biraz yabancinuyruklu kisiler ile cete kirdular binlerce usulsuz kayitlar yapildi bu duyulunca formaliteden sorusturma yalildi ve ortbas edildi sait doneminde uzerine biraz dusulur gibi oldu oda es gecti kamida yuzyil8n soyguni budur yuregi yeten arastiriri
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri