OMÜ’lü Doçentten Beyin Yakan Seçim Yalanları!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’lü Doçentten Beyin Yakan Seçim Yalanları!
24.05.2023 16:11:20

 

OMÜ’lü Doçentten Beyin Yakan Seçim Yalanları!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi BG vatsap gruplarında seçimlere yönelik yapmış olduğu paylaşımlar hem tehlikeli, hem yalan ve hem de suç unsuru ihtiva ediyor.

BG'nin Vatsap grup paylaşımlarında Yüksek Seçim Kurulunun 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı 2. Tur seçimleri için tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdının tekrar dağıtılması kararının seçime katılan bütün partilerin ortak kararıyla alındığını gizleyerek, sandık numaralarını değiştirmek için uygulamaya konulduğunu böylelikle birinci turda oy kullanan seçmenin 2. Turda oy kullanacağı sandığını bulamayacağını iddia etmesei akıllara durgunluk veriyor.

Vatsap grubunda yapılan bir başka paylaşımda ise Afganistan’da devlet kuran Taliban yönetiminin Türkiye’de seçimlere müdahale edeceklerini açıklayan ifadelerin bulunduğu haber metinlerini paylaşarak grup içeresinde manipülasyonlara sebebiyet veriyor.

Sözde haber metninde Sosyal medyada paylaşılan gönderilerden alıntı yapılarak, Taliban lideri Abdulgani Birader’in “Akıncılarımız Türkiye’de konuşlandırıldı. Cundullah ve Hizbullah ile birlikte bir devrim yapmak üzere bekliyoruz. Türkiye’yi de kendi dünyamızda görmek için mücadele ediyoruz” dediği öne sürülüyor.

Bu paylaşımları yapan bir kişinin Ondokuz Mayıs Üniversitesinde bir doçent olması sebebiyle sorumsuzca paylaşım yapması tepki çekti.

Diğer yandan söz konusu Taliban liderinin böyle bir açıklamasının olmadığı Teyid.org tarafından da teyid ediliyor.

Teyid.org’de şu görüşlere yer veriliyor;

Sosyal medyada paylaşılan gönderilerde, Taliban lideri Abdulgani Birader’in “Akıncılarımız Türkiye’de konuşlandırıldı. Cundullah ve Hizbullah ile birlikte bir devrim yapmak üzere bekliyoruz. Türkiye’yi de kendi dünyamızda görmek için mücadele ediyoruz” dediği öne sürüldü.

Bulgular

Abdulgani Birader’in Türkiye’de devrim yapacağını söylediği bir açıklamaya açık kaynaklar üzerinden ulaşılamıyor

 

Taliban hükümetinin böyle bir açıklaması yok.

 

Afganistan İslam Emirliği Sözcüsü Zabihullah Mücahid, iddiayı yanlışladı.

 

İçerikler yalnızca Türkçe yayılmış.

OMÜ’lü Doçentten Beyin Yakan Seçim Yalanları!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri