Osmanlıyı Sevdiren Adam Yavuz Bahadıroğlu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Osmanlıyı Sevdiren Adam Yavuz Bahadıroğlu
08.02.2021 12:17:10

 

Osmanlıyı Sevdiren Adam Yavuz Bahadıroğlu

Niyazi Birinci namı diğerle Yavuz Bahadıroğlu’nu berzah alemine yolcu ettik. Allah, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı razı olsun. Makamını cennet eylesin…

Yavuz Bahadıroğlu’nun tarihi romanları, milletimiz tarafından çok sevilmiştir. Öylesine güzel bir üslubu vardı ki; kitabı bitirmeden yerine koyamıyorduk. Ülkemizde insanlarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandıran yazarların başında Bahadıroğlu gelmektedir.

Bahadıroğlu’nu ilk defa Turgut Alp isimli tarihi romanından tanımıştım. Ortaokulda okurken Feridun isimli bir sınıf arkadaşım bu kitabı bana hediye etmişti. İlk defa bir kitabı böylesine merak ve heyecanla okuyordum. Çok merak ettiğim cihan devletinin kurucusu Osman Gazi ve arkadaşlarını öğrenirken dinimizin bize kazandırdığı güzel hasletleri de öğreniyordum.

Daha sonra Bahadıroğlu’nun onlarca kitabını da okudum. Her bir kitabını zevkle inceliyor aileme ve arkadaşlarıma da tavsiye ediyordum. Okul yıllarında çalışkan bir öğrenci olduğum için öğretmenlerim ve sınıf arkadaşlarım beni sever ve çok saygı duyarlardı. Çok disiplinli bir okul olan Ahmet Rasim ortaokulunda öğretmenlerim Cuma namazlarına gitmeme dahi ses çıkarmazlardı. Nitekim Bahadıroğlu’nun kitaplarını çok kişiye tavsiye etmiştim.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER