Platonik ABD Aşkı Ne Zaman Bitecek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Platonik ABD Aşkı Ne Zaman Bitecek!
26.01.2021 06:23:51

 

Platonik ABD Aşkı Ne Zaman Bitecek!

Son 60 yıldan beri devam eden karşılıksız ABD aşkı devam ediyor. Kusursuz bir Haydut Devlet olan ABD, kendisine şirin görünmeye çalışan bizim gibi devletleri devamlı surette tokatlamaya devam ediyor. Bunun en son örneğini ABD’nin CAATSA adını verdiği haksız tutumda da görmüş olduk. ABD’deki Kongrenin basılması gibi feci olaylar artık bu gidişata son verilme vaktinin geldiğini gösteriyor.

2 Ağustos 2017'de resmen yürürlüğe giren CAATSA yasası, daha önce ABD'nin ulusal güvenliğine "tehdit" olarak değerlendirdiği düşman (muhasım) ülkelere uygulanmıştı. İran, Rusya ve Kuzey Kore’ye karşı yaptırımlardan sonra şimdi resmi bir şekilde Türkiye düşman ülke statüsüne alınmış oldu. Şimdi kalkıp hiçbir şey olmamış gibi düşman ülke statüsünü kabul etmiş olmak onurlu bir ülkeye yakışmaz.

Bu durum Türkiye açısından bir kriz gibi görünse de aslında iyi değerlendirildiğinde yıllardır arayıp da bulamadığımız bir fırsattır. İlişkilerimizi yeniden gözden geçirme şansı vermektedir. Fakat bu durumu hariciyede çalışan diplomatlarımızın ve savunma konusunda yönetici durumunda olan bürokratların görmesi, anlaması ve idrak etmesi maalesef çok zordur. Çünkü bu devlet görevlilerinin büyük çoğunluğu hamiyet ve manevi duygulardan yoksun kişilerden meydana gelmiştir. Almış oldukları eğitim ve kendilerini o makamlara getiren kişilere karşı borç duygusu buna engeldir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD VEHBİ KARA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER