Psikolojik Harp ve Emekli Generaller
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Psikolojik Harp ve Emekli Generaller
18.06.2022 12:08:28

 

Psikolojik Harp ve Emekli Generaller

Psikolojik savaş, “klasik anlamdaki savaşın kazanılması veya kaybedilmesinde, savaştan sonra da üstünlüğün devam etmesinde yahut sorunların çözülmesinde insanların ruh haline etki ederek sonuç almak” olarak tanımlanmaktadır.

Hile ve aldatmaların etkili olabilmesi için sinsi ve gizli olması gereklidir. İşte asıl üzerinde durulması gereken husus hile ve aldatma yöntemlerinin bilinmesidir.

ABD ve Yunanistan, Türkiye’ye karşı eski general ve amiralleri kullanarak büyük bir psikolojik savaşa girmiş durumdadır. Ege Denizi’nde 1996 yılında yaşanan “Kardak krizi” esnasında görev yapan emekli koramiral Yanis Egolfopulos, ülkesinin Türkiye’ye saldıracağını söyleyerek aklı sıra Yunanlıları psikolojik savaşa hazırlamaktadır.

Yunan savaş uçaklarının İstanbul’u bombalayabileceğini söyleyen bu emekli amiral, bir Yunan televizyonunda yaptığı konuşmada “Rafale uçakları Larisa’dan üç Scalp füzesi atsa İstanbul Boğazı’ndaki köprüleri vurur. Sonra Türklere ‘hadi gelin, konuşalım’ deriz” ifadelerini kullanabilmiştir.

Bu emekli amiral bizdeki 28 Şubat 1997 general ve amiralleri ile aynı dili konuşuyor. Aklı sıra Türk milletini korkutacağını zannediyor. Belli ki Amerikalılar psikolojik harekât yapması içinsilahların yanında epeyce fikir de vermiş. Aksi takdirde bu derece pervasız konuşmazdı.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Psikolojik Harp ve Emekli Generaller
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım