Psikolojik Harp "Yalanlar Başrolde!"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Psikolojik Harp
29.06.2021 11:07:42

 

Psikolojik Harp "Yalanlar Başrolde!"

Türkiye’nin yükselişini durdurmak ve ülkeyi kaosa sürüklemek için her yola başvuran yabancı fonlu medya ve muhalefet, şimdi de psikolojik harbin en tehlikeli silahı olan yalana sarıldı.

Uzmanların ‘post truth’ adını verdiği kısa ömürlü, duygulara hitap eden ve anlık yıkıcı etki yaratabilecek yalanlar dolaşıma sürüldü. Yalanda öncülüğü Kılıçdaroğlu üstlendi. Milyonlarca gencin geleceğini etkileyecek YKS’den bir gün önce “Katarlı gençlere sınavsız tıp eğitimi hakkı verildiğini” öne sürdü. Yalanı servis eden medya organları özür dileyip geri çekilse de Kılıçdaroğlu ve CHP’liler vazgeçmedi. CHP’nin psikolojik harp yalanları bununla sınırlı kalmadı. Ana muhalefet son bir ayda sayısız yalana imza attı.

Sandık dışı yöntemlerle iktidar değişikliği yapmak isteyen mafya, terör örgütleri, yurt dışı fonlu sivil toplum kuruluşları ve muhalefet, psikolojik harp tekniklerini kullanmaya başladı. Psikolojik harp uzmanları ve iletişim bilimcilerin ‘post truth’ adını verdiğini kısa ömürlü, duygulara hitap eden ve kısa sürede yıkıcı etki yarabilecek yalanlara hız verildi. Hem CHP, hem de uzantısı olan medya organları iktidar üzerinde sokak baskısı yaratmak için son birkaç haftada şu yalanları başvurdu:

 

KATARLI ÖĞRENCİ

Milyonlarca gencin geleceğini etkileyecek olan YKS’den 1 gün önce Sözcü gazetesi “Katarlı gençlere Türkiye’de sınavsız tıp eğitimi hakkı verildi” anonsu ile bir haber servis etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’liler de bu iddiayı doğruymuş gibi paylaştı. Anlaşmanın askeri bir anlaşma olduğu ve sadece sınırlı sayıda askeri öğrenciyi kapsadığı açıklandı. Haberi yapan yayın organları bile iddiaların yalan olduğunu belirtip özür diledi. Ancak CHP’liler ısrarla yalana devam ediyor.

 

OĞLUMUN ADINI DEĞİŞTİREMİYORUM

Yine CHP milletvekilleri Çankırı ziyaretinin ardından bir rapor hazırladı ve bazı iddialara yer verdi. Raporda bir vatandaşın oğluna Recep Tayyip adını verdiği, şimdi değiştirmek istemesine rağmen nüfus müdürlüğünün buna izin vermediği öne sürüldü. Çankırı Valiliği, müdürlüklerde bu yönde bir randevu veya başvuru bulunmadığını belirterek iddiayı yalanladı.

T24 'Katarlılara sınavsız üniversite' yalanı için özür diledi.

 

SALDA’YA KANALİZASYON AKIYOR

Vatandaşın çevre hassasiyeti de yalanlarla sürekli kaşındı. Sözcü, Tele1, Birgün gibi yayın organlarında, CHP’liler kaynak gösterilerek ‘Salda Gölü’ne kanalizasyon akıyor’ haberleri yapıldı. İddialarının gerçeği yansıtmadığı tahlil sonuçları ile ortala kondu.

 

BAKAN’IN KARDEŞİ YALANI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşinin de hissesinin bulunduğu bir şirketin bakanlığa 25 milyon tutarında bir satış gerçekleştirdiği yönünde iddia ortaya atıldı. İddiaları kesin bir dille yalanlayan Bakan Selçuk, iddialara ilişkin dava açtı.

 

11 MAAŞ YALANI

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın 11, Genel Müdür Yardımcısı Davut Arpa’nın ise 5 farklı kuruluştan maaş aldığını öne sürdü. Tarım Kredi iddiaları ‘iftira’ diyerek yalanladı. Poyraz’ın 7 şirkette, Arpa’nın ise 3 şirkette çalıştığını ancak tek maaş aldığı belgeleriyle ortaya kondu.

 

HAYALİ İFADE UYDURDULAR

Sözcü gazetesi, Avusturya’da gözaltına alınan ‘Sezgin Baran Korkmaz’ın ilk ifadesine ulaştık’ iddiasında bulundu. Haberde Korkmaz’ın ‘Bayramda emniyet müdürlerine 3 milyon dolar rüşvet dağıttım’ dediği iddia edildi. Ancak bu haber de yalan çıktı. Baran Korkmaz’ın ifadesinin hiç alınmadığı açıklandı.

 

128 MİLYAR DOLAR YALANI

Ana muhalefet partisi Merkez Bankası’nın 128 milyar dolar rezervinin buhar olduğunu iddia etti. Ancak defalarca yalanlanmasına rağmen konu CHP tarafından hala sıcak tutulmaya çalışılıyor.

 

MAFYA YALANLARI

Daha önce FETÖ tarafından uydurulan ancak itibar görmeyen yalanlar bu kez organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in üzerinden ısıtılıp tekrar gündeme taşındı. “Kolombiya’dan Türkiye’ye ‘kokain ağı’ kuruldu”, “Türkiye’nin Suriye’de cihatçılara silah yardımı yaptı” gibi iddialar defalarca yalanlanmasına rağmen CHP tarafından kara propaganda aracına dönüştürüldü.

 

KADINA ŞİDDET İSTİSMARI

Kadına şiddet konusu da CHP’nin istismar alanlarından birisi oldu. CHP’li Vekil Alpay Antmen, “Sığınma Evleri 22 ilden kalabalık. Kadın ve çocuk sığınma evlerinin sayısı da nüfusu da her geçen gün katlanarak artıyor” dedi. Ancak sığınma evlerinde sadece 1069 kadın ve 766 çocuğa hizmet verildiği açıklandı.

 

ÖZTRAK DA YALANI SÜRDÜRDÜ

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan sonra partinin genel başkan yardımcısı ve sözcüsü Faik Öztrak da, “Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi” yalanını savundu. CHP MYK sonrası açıklamada bulunan Öztrak, 2021 YKS sınavlarındaki soruların zor olduğunu iddia etti. Öztrak, “Neden bu kadar zor sorular soruldu? Boş kalacak kontenjanlara Katarlı öğrencileri doldurmak için mi bunu yaptınız?” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeni Şafak - Hatice Saka Ayşe Mine Alioğlu

YKS CHP T24 Sözcü Tele1 Birgün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER