Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…
24.12.2020 07:16:38

 

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

‘Andolsun ki sizleri biraz korku, biraz açlık, mallardan, canlardan ve meyvelerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabredenleri müjdele!’ (Bakara 155) 2020 Yılının bitmesine şunun şurasında bir hafta kaldı. Herkes için zor geçen bir yıl olduğundan ‘ 2020 bir bitse’ diyoruz da yıl bitse imtihan bitecek mi acaba? Dünya her zamankinden daha fazla korkutmaya başladı. Daha doğrusu dünyanın içinde ki insanlar daha bir korkutuyor . 

 İmtihan oluyoruz kardeşler! Hem de çok ağır, çok zor şekilde sınanıyoruz. Kendi imtihanlarımızı kendimiz zorlaştırıyoruz. Allah’ın kaldıramayacağımızı vermeyeceğine inanıyoruz. Diğer taraftan isyan ede ede sabrettiğimizi sanıyoruz. Hani hasta olmadan evvel sağlık nimetinin farkına varmadığımız gibi Bast zamanlarımızın kıymetini bilmemişiz. Şimdi Kabz zamanı ve imtihan da bir nimet olur biz külfete dönüştürüyoruz.Bu zayıflığa bende düşüyorum sonra kendimden utanıyorum. Nasıl böyle yıkıldım diye. Bende insanım diyorum sonra insanca bir zafiyet bu diyorum ve hemen doğrulmaya çalışıyorum.

  Mü’min olmanın ve mü’mince yaşamanın ne kadar zor olduğu zamanlar bu zaman. Halbuki kaç kere ahir zamanı anlatmıştım. Kaç kere iman sahibi Mü’minlerin imtihanlarına sabretmelerine karşılık ebedi cenneti vaat eder Allah demiştim. Sonra bir gün, söylediklerimizin ve inandığımız değerlerin de imtihanını vereceğiz demiştim…

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER