Rahman ve Rahim Olan Rabbimizi Görmek, İster Misiniz? (2)
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rahman ve Rahim Olan Rabbimizi Görmek, İster Misiniz? (2)
25.08.2020 13:36:07

 

Rahman ve Rahim Olan Rabbimizi Görmek, İster Misiniz? (2)

GÜNEŞTE saniyede yaklaşık 564-600 milyon ton Hidrojen Helyuma dönüşmektedir ve halen Güneş kütlesinden 1/10 eksilmiştir, diyor ilim adamları!..

 

1-DÜNYA, Güneş’in etrafındaki turunu hızını hiç farklılaştırmadan, 365 gün, 5 saat, 48 dakika, 46 saniyede tamamlıyormuş!  Kendi etrafında ise 23 saat, 56 dakika, 4 saniyede dönermiş. (Dikkat ne kadar dakik ölçülerle hareket ettiriliyor!) Yüzeyi ortalama 15 C derecede olup Azot ve Oksijen gibi temel gazlardan oluşan Atmosferi çok hikmetli yapılmıştır. Döndükçe magmasındaki erimiş demir türleri sayesinde mıknatıslaşma, Manyetik Kalkan oluşturur(!). Güneş'in çok zararlı büyük Radyasyonundan bu kalkanla bütün canlılar korunur! Yetmez, Ozon gazı, Atmosferinin 22. kilometresinde, uzaydan gelen zararlı ışınlan durduran bir balon olarak ikinci müthiş Kalkandır. Dikkatiniz rica ediyorum. Ozon , gazdir ama o mesafede, emirber asker gibi vazifeli olarak Fezaya uçup gitmeden o belirtilen yerinde durdurulmaktadır. Bugünlerdeki her tarafı perişan eden seller ve tehlikeli iklim değişiklikleri O'na verdiğimiz zararla ilgilidir.

 

Diğer gezegenlere ve tek uydumuza da göz atarsak Vatanımız olan Dünya’nın ne kadar da Rahîmâne, tam da bize, hayvan ve bitkilere göre ayarlandığını daha iyi anlarız. Bu sırada ihtimal Hesaplarını da (Olasılık hesapları) aklımızda tutsak işin müthişliğini daha iyi kavrayacağımızdan eminim:

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER