Rot Balans Fiyatları
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rot Balans Fiyatları
02.06.2022 16:50:29

 

Rot Balans Fiyatları

Rot balans ayarı sayesinde, araç direksiyonu hangi yöne çevrilirse tekerlerin de aynı doğrultuda dönmesi sağlanır.

 

Rot balans ayarı sayesinde araç, direksiyonun çevrildiği yöne doğru hareket eder. Araçlarda düzenli olarak rot balans ayarlamasının yapılmasının sebebi, araç tekerlerine giden ağırlığın daimi olarak eşit miktarda yayılmasını sağlamaktır. Eğer aracınızın rot ve balans ayarlarında bir değişiklik veya bozulma meydana geldiyse aracınız sürüş esnasında titremeye başlar. Aracınız ne kadar yüksek hıza ulaşırsa bu titreme de o kadar fazla hissedilir bir hale gelir. Böyle durumlarda ciddi kazalara sebep olmaması için mutlaka rot balans ayarı ihmal edilmeden yapılması gerekilir. Aracınızın rot balans ayarı olması gerektiği hale getirildikten sonra meydana gelen titreme ve direksiyon sorunları ortadan kalkacaktır.

 

Rot Balans Ayarı Nasıl Bozulur ve Bozulduğunu Nasıl Anlarız?

Rot balans ayarı kolay kolay bozulmasa da bazen çeşitli nedenlerden dolayı ayarda değişiklikler meydana gelebilir. Bu değişikliklerin en temel sebepleri şu şekildedir; aracın tekeri park esnasında kaldırıma sürterken direksiyonun çevrilmesi, direksiyon sistemindeki arızalar, arabanın şasesinde oluşan bir hasardan ötürü yapılan düzeltmeler ve son olarak çukurlara vs çok sert girilmesi sonucunda rot kollarının zarar görmesi şeklinde bahsedebiliriz. Peki rot balans ayarının bozuk olduğunu nasıl anlarız? Bu ayar bozuk olan araçlarda, seyir halinde ve özellikle 110-120 gibi yüksek hızlarda ilerlerken direksiyonda titremeler olur ve araç yoldan çıkacakmış gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Rot balans ayarı bozuksa lastikler eşit bir şekilde yön değiştirmez ve bu durum arabanın sürüş esnasında savrulmasına ve yoldan çıkmasına neden olabilir. Lastiklere iletilen ağırlık eşit olmadığından lastikler yola eşit olarak kuvvet uygulamaz, bu durum sonucunda lastiklerde istenmeyen aşınmalar meydana gelebilir ve lastik ömrü kısalır. Ayrıca aracın aksam parçalarına dengesiz ağırlık yüklendiği için ömrü azalacaktır. Sürüş esnasında olası ani fren yaptığınızda araç kendini ayarın olduğu yöne doğru çeker ve bu durum istenmeyen kazalarla sonuçlanabilir.

 

Rot Balans Fiyatları

Otopratik müşterilerine en kaliteli ve güvenilir servis hizmetini sağlıyor. Bünyesinde bulunan uzman ve deneyimli çalışanları, her türlü aracın özelliklerinde ustalaşmak için çeşitli eğitimlerden geçmişlerdir. Ayrıca Otopratik servislerinde en güncel test ve kontrol cihazları bulunuyor. Otopratik birimlerinde bulunan son teknoloji test ve kontrol cihazları sayesinde aracınızın kontrolleri en hızlı ve doğru sonuçlar elde edilerek gerçekleşiyor. Bu sayede aracınızda herhangi bir sorun varsa uzman ekip tarafından hızlı bir şekilde müdahale ediliyor ve müşteri sözlü ve yazılı olarak tüm şeffaflığı ile bilgilendiriliyor. Siz de bu hizmet kalitesinden faydalanmak ve rot balans fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Rot Balans Fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım