Salih Mirzabeyoğlu’ndan Özür Diliyorum
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Salih Mirzabeyoğlu’ndan Özür Diliyorum
19.07.2023 15:13:09

 

Salih Mirzabeyoğlu’ndan Özür Diliyorum

22 yıl önce Salih Mirzabeyoğlu hakkında atılan rezil manşetin hesabı Cem Uzan’dan sonra Fatih Çekirgeye de soruldu.

Çekirge, “Bu başlık çok ayıp olmuş. İşkence gördüğü belli olan birisi, kimse traş olurken yüzünü böyle kesmez. Geçmişteki bu manşetten dolayı çok üzgünüm. Bu ayıp manşetten dolayı Salih Mirzabeyoğlu’nun şahsından ve sevenlerinden özür diliyorum.” dedi.

Gazeteci yazar Yakup Köse, 22 yıl önce Salih Mirzabeyoğlu hakkında atılan rezil manşetin hesabını sormaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Yakup Köse’nin konuğu olan Cem Uzan’a 22 yıl önce patronu olduğu Star gazetesinin Salih Mirzabeyoğlu hakkında atılan rezil manşet sorulmuş ve Uzan, “Utanç verici. Çok net samimi olarak söylüyorum. Utanç verici rezalet bir manşet. Rezillik. İşkence gördüğü belli bir fotoğraf üzerinden alay etmek insanları küçük düşürmek ahlaksızlıktır rezilliktir. Bütün sevenlerinden özür diliyorum.” demişti.

22 yıl önce Salih Mirzabeyoğlu ile alakalı atılan bu manşet, o dönemde Star Gazetesi’nin genel yayın yönetmenliğini yapan Fatih Çekirge’ye de soruldu.

Çekirge, Yakup Köse'nin sorusunu şu şekilde cevapladı:

Çekirge, atılan rezil manşet için, “Manşeti şimdi görünce hatırladım. Bu başlık çok ayıp olmuş. İşkence gördüğü belli olan birisi, kimse traş olurken yüzünü böyle kesmez. Geçmişteki bu manşetten dolayı ben çok üzgünüm. 2018 yılında vefat eden Salih Mirzabeyoğlu’na da Allahtan rahmet diliyor ve yürekten bir fatiha gönderiyorum. Bu ayıp manşetten dolayı tekrardan Salih Mirzabeyoğlu’nun şahsından ve sevenlerinden özür diliyorum.” dedi.

Sıra Yılmaz Özdil'de

Konuyla ilgili konuşan Yakup Köse, dönemin gazete sorumlularından Yılmaz Özdil'e de söz konusu manşeti soracaklarını söyledi.

Kaynak: Baran Haber

Salih Mirzabeyoğlu’ndan Özür Diliyorum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı