Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gönül Coğrafyası Kampı Başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  Gönül Coğrafyası Kampı Başladı
31.01.2023 14:08:59

 

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gönül Coğrafyası Kampı Başladı

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı İl Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘Gönül Coğrafyası Kampı’ başladı. Kampa ülkemizde eğitim gören 22 farklı ülkeden 120 yabancı öğrenci katıldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünce eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler kapsamında on beş farklı ilde on beş farklı temayla düzenlenen 7. Tematik Kış Kampları başladı. Bu kapsamda ülkemizin farklı şehirlerindeki üniversitelerde öğrenimlerini sürdüren 22 farklı ülkeden 120 yabancı öğrenci, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı İl Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği ‘Gönül Coğrafyası’ temalı kış kampına katıldı.  Kampın ilk gününde, Güvenlik Politikaları uzmanı Mete Yarar memleketi olan Samsun’da Münevver Ayaşlı Kız Öğrenci Yurdu'nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere Türkiye ve gönül coğrafyası kavramını anlattı.

 

22 ÜLKEDEN 120 ÖĞRENCİ KATILDI

‘Gönül Coğrafyası’ temalı kış kampında konuşan Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci, “Üniversitelerde birinci dönemin sona ermesiyle birlikte bakanlığımız, her sene ara dönemde, gençlerimizin en iyi şekilde zamanlarını değerlendirme adına gençlik kampları düzenliyor. 15 farklı ilde 15 farklı temalarla kamplarımız açıldı. Samsun'da da “Gönül Coğrafyası” temalı kamp düştü. Yani, Türkiye'de okuyan farklı ülkelerden gelen öğrencilerimizi misafir ediyoruz. 20 ilden toplam 120 genç bizlere bildirildi. Kamp sürecinde farklı farklı etkinliklerimiz olacak” şeklinde konuştu.

 

METE YARAR: 'ÇOK KEYİF ALDIK'

Güvenlik Politikaları uzmanı Mete Yarar, “Ben öğrencilere Türkiye'yi anlatacaktım ama, onlar birer üçüncü göz, onlar bize anlatması lazım ki biz neyi doğru neyi yanlış yapıyoruz. En çok hoşuma giden, 'Bizde farklılık nedir?' diye sorduğumda, söyledikleri ne yemek nede başka bir şeydi. İlk söyledikleri, sıcak kanlılıktı. İnşallah onu kaybetmeyiz. Bu ülkeye okumak için gelenlere diğer coğrafyalardan farklı bir özelliğimizi gösterip, sıcak kanlılığımızı gösteririz ve onlarda sıcak kanlılıkla ülkelerine döner. Buradan ayrılırken çok güzel bir şekilde ayrılmalarını istiyorum. Çünkü 5 sene burada okuyorlar. Gelen öğrencilerle sohbet ettik çok da keyif aldık” diye konuştu.

 

SAMSUNSPOR FORMASI HEDİYE EDİLDİ

“Gönül Coğrafyası” temalı kış kampına Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Ebu Bekir Ayrancı ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman katıldı. Programın sonunda, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Mete Yarar'a 55 numaralı Atatürklü Samsunspor forması hediye edildi. Yarar, “Bir Samsunluya verilebilecek en güzel hediye Samsunspor formasıdır” diyerek teşekkür etti. Konferans sonrası Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci ve Mete Yarar, öğrencilerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gönül Coğrafyası Kampı Başladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri