Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-08-2023 11:17   Güncelleme : 09-08-2023 11:17

Samsun Gürcistan Sağlık Turizmi Köprüsü

Samsun Gürcistan arasında sağlık turizm köprüsü kurmak, direkt uçuşların programını yapmak amacıyla Büyük Anadolu Hastaneleri'nin ev sahipliğinde Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi'nde bir toplantı düzenlendi.

Samsun Gürcistan Sağlık Turizmi Köprüsü

Samsun ile Gürcistan arasındaki ekonomi, sağlık ve turizm köprüsü kurulması adına Büyük Anadolu Hastaneleri ev sahipliğinde MEDİKÜM Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi'nde ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı Osman Çalışkan, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Mehmet Bilgin, TÜRSAB Orta Karadeniz BTK Başkanı Yılmaz Uzunlar ile ilgili kamu, kurum, kuruluşlar ve özel hastanelerinin üst düzey yöneticilerinin katılımı ile düzenlenen toplantıda, Samsun ile Gürcistan arasında yapılacak olan sağlık turizmin üzerinde değerlendirmeler yapılarak özellikle

Samsun Tiflis direk uçuşların önemli etkisi olarak Türk Cumhuriyetlerinde n aktarmalı gelecek yolcuların daha ucuza tercih etmesi şehrimize katkıda bulunması yönünde görüşmelerde bulunuldu.

Toplantıya ev sahipliği yapan Büyük Anadolu Hastaneleri'nin Genel Müdür Yardımcısı Hakan Çiftçi, "Samsun Gürcistan arasında sağlık turizm köprüsünü kurmak, direkt uçuşların programını yapmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Gürcistan Konsey Başkanı Osman Çalışkan, eylül ayının sonuna doğru başlamak üzere Tiflis-Samsun arası haftada 2 uçuş planladıklarını dile getirdi. Diğer katılımcılar da konuyla ilgili olarak öneri ve görüşlerini dile getirdiler.

Samsunumuz için faydalı bir çalıştay oldu. Büyük Anadolu Hastaneleri olarak sağlık turizmine sağlanacak katkıda her zaman iş birliği içinde olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda toplantıya katılan kamu, kurum ve kuruluşların ile özel hastanelerinin üst düzey yöneticilerine katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz." dedi.

Recep YAZGANRecep YAZGAN