Samsun Üniversitesi’nde hızla büyüyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Samsun Üniversitesi’nde hızla büyüyoruz!
22.03.2022 12:36:43

 

Samsun Üniversitesi’nde hızla büyüyoruz!

Eğitim Bir Sen 2 Şubesi Samsun Üniversitesindeki üyeleriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

 

İstişare toplantısında konuşan Eğitim Bir Sen 2 bolu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, Samsun Üniversitesinde üye sayılarında büyük artış nedeniyle Samsun Üniversitesi işyeri temsilcilerine teşekkürle başladığı konuşmasında son ekonomik gelişmeler ve sendikanın yaptığı çalışmalar ve girişimler hakkında değerlendirme yaptı.

Demir, “Eylül ayından itibaren Dünyadaki ekonomik ve siyasi gelişmelerin ülkemizi ve çalışan kesimleri ciddi anlamda olumsuz etkilediği bir gerçektir. Ancak temel ihtiyaç maddelerindeki artışın maliyet artışları gerekçe gösterilerek soyguna ve stoğa dönüşmesini anlamak mümkün olmadığı gibi ülkemizin geleceği için bir tehdide dönüştüğünü görmek hiç de kabul edilebilir değildir.

Elektriğe yapılan fahiş zamlarda ise kısmi iyileştirme memnun edici olmakla beraber yeterli değildir.

Hükümet eliyle yapılan mecburi zamları anlıyoruz ama marketlerin ve piyasa aktörlerinin kuralsız, hukuksuz zamlarına karşı Hükümetimizden sert tedbirler bekliyoruz.

Ve daha da önemlisi yılbaşında aldığımız ciddi iyileştirmelerin üç ay bile dolmadan erimesine karşı eşel mobil sisteminin acilen başlatılarak çalışanlarımızın alım gücünün korunmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Demir, “50 D'li akademik personelin doktorası bittikten sonra işsiz bırakılmasıyla ilgili sendikamızın çok mücadele ettik.

Defalarca YÖK'le görüştük.

Nihayet yeni YÖK Başkanımız bu mücadelemiz neticesinde ciddi bir adım atarak, bu sorunun çözülme süreciyle ilgili çalışma yaptıklarını söyledi. Bundan çok memnun olduk” diye devam etti.

Toplantı üyelerin sıkıntıların ele alınması ve soruların cevaplanmasıyla sona erdi.

Samsun Üniversitesi’nde hızla büyüyoruz!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Omùde memur     0000-00-00 Yoldan geceni sb.muduru yapan baskanlari var yeterki trabzonlu olsun camurdan olsun
Çalışan     0000-00-00 Üniversiteler de sadece akedemik personel çalışmıyor idari personellerinden sıkıntılarını dinlense şartları iyilestirilse. Bu konular hakkında da girişimlerde bulunulsa keske
GALERİLER