Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Karbonmonoksit Zehirlenmesi Konusunda Uyardı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Karbonmonoksit Zehirlenmesi Konusunda Uyardı!
01.12.2020 09:18:01

 

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Karbonmonoksit Zehirlenmesi Konusunda Uyardı!

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Samsun’da Karbonmonoksit Zehirlenmesi Konusunda hassasiyet gösterilerek gerekli tedbirlerin alımasının hayati önem arz ettiğini kaydetti.

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, kış aylarında yaşanan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı bir açıklama yaparak, vatandaşların gerekli önlemleri alması için uyarılarda bulundu.

 

Dağlı yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Yaz mevsiminin sona erip kış mevsimine gireceğimiz bu günlerde vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı önlemler alması önemlidir. Ülkemizde bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden soba, şofben, kombi zehirlenmeleri her yıl kış aylarında özellikle alçak basınçlı havalarda tehlikeli boyutlara ulaşmaktadır.

Baca temizliği düzenli olarak yapılmayan kombiler ve özellikle lodosa bağlı olarak sobadan sızan karbonmonoksit gazı nedeniyle maalesef ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de zaman zaman zehirlenme vakaları yaşanmaktadır.

Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın karbonmonoksit zehirlenmesi konusunda hassasiyet göstermesi, olumsuz bir durumla karşılaşmamak için gerekli tedbirleri alması, yılda en az bir defa kombi bacası ve diğer bacaların temizliğinin mutlaka yetkili kişilerce yapılması, özellikle lodosun etkili olduğu günlerde soba yakılmasına dikkat edilmesi, sobadan çıkan zehirlenmeleri önlemek için yatmadan önce sobanın söndüğünden emin olmaları hayati önem arz etmektedir.”

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Karbonmonoksit Karbonmonoksit Zehirlenmesi Dr. Zülkif Dağlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER