Samsun’da Arı Bitki İlişkisi Eğitimi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’da Arı Bitki İlişkisi Eğitimi
11.03.2022 11:29:40

 

Samsun’da Arı Bitki İlişkisi Eğitimi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Ali Korkmaz, Bafra ilçesinde arı yetiştiricileri ile çiftçilere arı-bitki ilişkisi eğitimi verdi.

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Samsun Bafra Dönüşüm Kadın Kooperatifi işbirliğiyle arı ve bitki konulu eğitim düzenlendi. İlçe Tarım Müdürlüğündeki eğitim toplantısına arıcılar ile çiftçiler katıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Dr. Ali Korkmaz tarafından verilen eğitimde arıların bitki gelişimine sağladığı katkılar anlatıldı. İnsan yaşamını etkileyen arıların, iklim ve çevre faktörlerine de olumlu hizmet verdiğini belirten Dr. Korkmaz, arıcılığın tarımsal ekonomi açısından önemine dikkat çekerek kentte yaygınlaşması gerektiğini kaydetti. Arıcılığın tarımın önemli dallarından biri olduğunu da söyleyerek, “Arıcılık alanında belirli bir araziye bağlı kalmadan üretim yapılabilmekte, istihdam olanağı sağlamakta.

Tarımsal kalkınmada önemli bir paya sahip arıcılığa ve üretime gençlerimizi de teşvik etmeliyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimizin tarımsal üretimde her zaman yanında olup destek vereceğiz” İfadelerini kulandı.

Samsun’da Arı Bitki İlişkisi Eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert