Samsun Haber
Giriş Tarihi : 21-06-2024 11:19

Samsunlu işadamı Vedat Aşçı Sabancıların Oğlunu Dövdü

Bodrum Mandarin Otel'de otelin patronu Samsun Bafralı İşadamı Vedat Aşçı'nın saldırısına uğrayan Kaya Sabancı ambulansla Amerikan Hastanesi'ne götürüldü.

Samsunlu işadamı Vedat Aşçı Sabancıların Oğlunu Dövdü

Patronlar Dünyası'nın edindiği bilgilere göre olay akşam saatlerinde otelde bulunan Hakkasan Restoran'da yaşandı.

PARTİDE KAVGA

İddiaya göre restorandaki "Yaza Merhaba" partisine davet edilmediği halde gelen Kaya Sabancı, orada bulunan Vedat Aşçı'yı görünce "Beni çağırmadın ama bak partiye geldim" dedi.

VEDAT AŞÇI'DAN KAYA SABANCI'YA YUMRUK

İki isim arasında başlayan sözlü tartışmanın ardından Vedat Aşçı, Kaya Sabancı'yı yumrukladı.

KORUMALARI TARTAKLADI

Aldığı darbelerle yere düşen Kaya Sabancı, Vedat Aşçı'nın korumaları tarafından tartaklanarak dışarı atıldı.

KAYA SABANCI AMBULANSLA HASTANEYE KALDIRILDI

Saat 21.45 sularında otelin revirinden ambulansa bindirilen Kaya Sabancı daha sonra Bodrum Amerikan Hastanesi'ne götürüldü.

Saat 10.30 civarında Amerikan Hastanesi'ne giriş yapan Kaya Sabancı'nın yapılan ilk kontrollerinin ardından genel durumunun iyi olduğu, kafasına ve gözüne darbe aldığı tespit edildi.

Tedbir amaçlı olarak yatışı yapılan Kaya Sabancı'nın geceyi Bodrum Amerikan Hastanesi'nde doktor kontrolünde geçireceği öğrenildi.

AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA

Kaya Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kayran, olayın ardından hastanede gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kayhan şunları söyledi:

"Bugün saat 9 sularında Kaya Bey, Mandarin'de davetli olduğu restoran açılışında Mandarin Otel ve Rezidans'ın sahibi olan Vedat Aşçı'ya selam verdikten sonra Vedat Aşçı'nın bizzat kendisi ve azmettirmesiyle de Kaya Bey darp edildi.

Şu anda Bodrum Amerikan Hastanesi'nde müşahade altında. Tetkikleri yapılıyor. İncelemeleri yapılıyor. Raporlarını bekliyoruz.

Olayın akabinde yine Vedat Aşçı'nın yönlendirmesiyle içeriye ambulansın girilmesine müsaade edilmedi, giren ambulansın da çıkılmasına izin verilmedi. Bununla ilgili elimizde hem görüntüler hem fotoğraflar var.

Hem Vedat Aşçı'nın kendisi, hem korumaları hem de güvenlikleriyle ilgili biz hukuki süreçleri başlattık ve takip ediyoruz."

patronlardunyasi.com

adminadmin