Samsun’un Romatolog Olmayan Romatoloji Dernek Başkanı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun’un Romatolog Olmayan Romatoloji Dernek Başkanı!
24.10.2022 12:11:26

 

Samsun’un Romatolog Olmayan Romatoloji Dernek Başkanı!

Samsun’da Romatolog olmayan, OMÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Bilgici tarafından kurulun Karadeniz Romatoloji ve Ağrı Topluluğu Derneği – KARAT’ın ilk büyük bilimsel toplantısını 27-30 Ekim 2022 tarihlerinde Samsun’da yapacağı belirtildi.

Romatoloji Uzmanı Olmayan OMÜ Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Bilgici’nin kurduğu derneği  ilk tebrik eden Romatoloji Uzmanlarını kötüleyen dekan yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Sunter oldu.

BAŞKAN ROMATOLOG DEĞİL

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr Ayhan Bilgici romatoloji uzmanı olmadığı halde kurmuş olduğu, Karadeniz Romatoloji ve Ağrı Topluluğu Derneği – KARAT’ın başkanlığını Romatoloji uzmanlarına bırakmadı.

BAŞKAN HAKKINDA MOBBİNG İDDİALARI

Prof. Dr. Ayhan Bilgici’nin daha önce de kendisi ile birlikte çalışan Doç. Dr Hasan Ulusoy’u kendi bölümünden gönderebilmek için Tıp Fakültesi Dekanı ile birlikte hareket ederek Ulusoy’u İç Hastalıkları bölümüne göndermişti.

Prof Dr Ayhan Bilgici, kendi bölümünde romatoloji uzmanı olan Hasan Ulusoy’un kapısındaki isimliğinde yazan romatoloji ibaresini yasal olmayan yollarla kaldırmış, odasını da elinden almıştı.

Kapısından isimliği sökülen Romatoloji Uzman Doç. Dr. Hasan Ulusoy, kendisine yapılan ağır mobbing karşısında eli kolu bağlı olarak çareyi kendisine uygun görülen bölüme gitmekte bolmuştu.

Zira Bilgici’yi şikayet edeceği merci olan Dekanlıkta, Dekan Cengiz Çokluk’un Ayhan Bilgici’nin fevri haeketleri karşısında herhangi bir yaptırımda bulunmayacağı daha önce çeşitli örneklerde görülmüş ve ortaya çıkmıştı.

İddialara göre durum Dekan Cengiz Çokluk’a iletilmiş olmasına rağmen Cengiz Çokluk tahmin edileceği gibi duruma müdahale etmek adına herhangi bir işlem yapmadı.

BENİ PROF YAPAMAYACAKLARDI

Dahası Dekan Çokluk, Prof Dr Ayhan Bilgici’nin işini kolaylaştırmak için Hasan Ulusoy’u İç Hastalıklarına göndererek mobbing yapılanı ödüllendirmiş, mobbinge maruz kalanı sürgüne gönderdi.

Ulusoy’un yakın çevresine “İç hastalıklarına gitmeyi kabul etmeseydim beni profesör yapmayacaklarıdı” dediği de gelenbilgiler arasında.

Böylece dünyada bir ilk başarılmış ve Dekan Cengiz Çokluk tarafından fizik tedavi doçenti Hasan Ulusoy, iç hastalıkları profesörü yapılmıştı.

Olayları ilginçleştiren bir başka gelişme de Romatoloji uzmanlık eğitiminin kapatılması için Sağlık Bakanlığı müfettişine romatoloji uzmanlarını kötülediği belgelerle sabit hale gelen Dekan Yardımcısı Prof Dr Ahmet Tevfik Sunter, OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyeleri grubunda Ayhan Bilgici’yi ilk tebrik eden olması.

Prof Dr Ahmet Tevfik Sunter’in bir taraftan romatoloji uzmanlarını kötüleyerek Ondokuz Mayıs Üniversitesi Romatoloji eğitimini kapattırmaya çalışması diğer taraftan romatoloji uzmanı olmayan Prof Dr Ayhan Bilgici’yi romatoloji toplantısı için tebrik etmesi karşılıklı anlaşma olduğu şüphesini uyandırmaktadı.

Hatta Ahmet Tevfik Sunter’in halk sağlığı uzmanı olduğu halde İç Hastalıkları Romatoloji Bilim Dalı Başkanlığını çok istemesi başka şüpheleri de beraberinde getiriyor.

DEKAN DA REKTÖR DE FENA HALDE SUSKUN

Diğer yandan bu olup bitenlerden OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın bilgisi olup olmadığı da merak edilirken Tıp Fakültesindeki mobbinglere, usülsüzlüklere sesiz kalmasının anlaşılabilir olmadığı konuşuluyor.

Bütün bu usülsüzlüklerin ve mobbinglerin perde arkasında ise romatoloji alanındaki rantiye pastası ve pahalı ilaçların kimler tarafından fatura edileceği hususunun olduğu da konuşulmaya başlandı.

Samsun’un Romatolog Olmayan Romatoloji Dernek Başkanı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bir Öğretim Üyesi     0000-00-00 Haklısın Reis.
Ayhan Bilgici Haklı     0000-00-00 Gönderdiği şahıs Ayhan Bilgici ve Cengiz Çokluk hakkında çok ahlaksız şeyler söylemiş. Atılması lazım. Aşağılık bir dedikoducu, fitne fücur.
Hasan Ala-kavat     0000-00-00 Ayhan Bilgici adamın odasını kapsın romatoloji tabelasını indirsin bölümden postalasın ama Dekan Yardımcısı buna alkışlansın. Nasıl bir kişilik ya!
Benim Adım Kerim     0000-00-00 Ayhan Bilgici yıllarca Ömer Kuru'dan dert yandı. Şimdi sıra kendisine gelmiş. Romatoloji uzmanlarını kıskanmış adamların tabelasını indiriyor Ahmet Tevfik de buna Selam çakıyor Vallahi helal olsun
Helal olsun.     0000-00-00 Kadın, Cengiz Çokluk'u eline almış oynatıyor. Bunu da tüm üniversite biliyor. Hak hukuk kimsenin umurunda değil. Başka insanlar mağdur edilmiş, hastalar mağdur edilmiş kimsenin umurunda değil. Kadın kayığını yüzdürüyor
Gerçekler gelsin     0000-00-00 Ahmet Tevfik Sunter'den yorum bekliyorum. İdarenin adamısın. Vicdanın değil. Omurga sorunu. Doğru yerde durduğunu nasıl anlarsın? Cevap: Ramis Çolak karşıdaysa.
Adaletin bu mu dünya     0000-00-00 Herkesin ayağını kaydırın. Bu dünyada dahi kar kalmaz yanınıza. Omurgasılar
Reis     0000-00-00 Tam bir karadeniz hikayesi... Romatoloji bilimdalı başkanı halk sağlığı Romatoloji dernek başkanı fizik tedavi uzmanı. Gercek romatologlar ya sürgunde yada sorusturmalardan kafalarını kaldıramıyor. Neden tüm fırtınalar romatolojide kopuyor a nasıl bir rant dönuyorsa....
Reis     0000-00-00 Tam bir karadeniz hikayesi... Romatoloji bilimdalı başkanı halk sağlığı Romatoloji dernek başkanı fizik tedavi uzmanı. Gercek romatologlar ya sürgunde yada sorusturmalardan kafalarını kaldıramıyor. Neden tüm fırtınalar romatolojide kopuyor a nasıl bir rant dönuyorsa....
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri