SAMÜ Değer Katmaya Devam Ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
SAMÜ Değer Katmaya Devam Ediyor
07.05.2021 11:00:56

 

SAMÜ Değer Katmaya Devam Ediyor

Samsun ‘un ikinci devlet üniversitesi Samsun Üniversitesi, yeni bölümleriyle büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Samsun Üniversitesinin iki kampüsünden biri olan 19 Mayıs İlçesinde bulunan Ballıca Kampüsünde kurulan mühendislik fakülteleri için, eski tütün depolarındaki tadilat ile fakülte binası çalışmaları hızla devam ediyor.

Çalışmaları yerinde takip eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ 2009 yılında ilçemizde ilk olarak Sivil Havacılık MYO kurulması fikri bizlere geldiğinde, hemen girişimlere başlamıştık. O yıllarda, Samsun’da kurulması muhtemel ikinci devlet üniversitesinin 19 Mayıs ilçemizde kurulması gerektiğini defalarca dile getirmiştik. Bugün bu ortamda, açılan ve açılacak olan bölümleri, fakülte binaları, öğrenci yurtları, hava alanıyla bir bütün halinde gelişen Samsun Üniversitemizin Ballıca Kampüsü ilçemize değer katmaya devam ediyor. ’’dedi.

Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsünde, ‘’ Hava ve Uzay Bilimleri Fakültesinde, Sivil Havacılık MYO, Teknik Bilimler MYO, Meteoroloji Mühendisliği, Uçak Bakım Onarım. Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde, Endüstriyel Tasarım Bölümü, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, Mimarlık Bölümü. Mühendislik Fakültesinde, Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümleri bulunuyor.

Samsun Üniversitesi SAMÜ 19 Mayıs İlçesi 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu Osman Topaloğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER