Selam Olsun
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Selam Olsun
10.02.2021 08:04:42

 

Selam Olsun

Ey serseri bir kurşun ile vurulup elinde ekmekle can veren çocuklar selam olsun size.

Ey bu zulüm çağının barbarlığına yürekten karşı durup yüzüne tükürenler selam olsun size. Ey bu karanlık çağın bozguncu ortamına rağmen saf çocuksu duygular ile birlikte yaşamaya devam edenler selam olsun size. Ey savaşa, silaha, siyaha, baruta, nükleer bombaya karşı saf tutanlar, ey nefrete, şiddete, hiddete, şehvete ve kine karşı olanlar, ey betona, puta, tağuta, tuğyana, cuntaya,  darbeye ve sevgiyi katleden çarpık sokağa karşı duranlar selam olsun size.

Selam olsun size ey yeşili bütün tonları ile sevgiyi bütün şubeleri ile yüreğinde taşıyanlar.  Ey şiiri karnında saklayan şairler, şevk ile okuyanlar, ey bu zalim çağın  bütün baskısına rağmen çocukların, kadınların masumların, günahsızların yanında yer alanlar, ey çağdaş fravunlara, çağdaş nemrutlara, çağdaş Karunlara, Bel’amlara, şeytanlara, şeytanlaşmış zalimlere korkmadan karşı çıkanlar.

 Ey dışarıda zemheri olsa da hep içinde baharı yaşatanlar, ey baharı öksüz bırakmayanlar, ey öksüzlere arkadaş olup onlara bahar gibi gür ve gümrah duygular, güzel ve özel duygular ikram edenler selam size.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER