Silikon Kauçuk
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Silikon Kauçuk
28.02.2023 18:30:25

 

Silikon Kauçuk

Farklı kullanım alanlarına sahip olan silikon ve kauçuk bir araya gelerek çok daha yüksek performanslı olarak kullanılmaktadır. Silikon kauçuk işte iki gücün birleşmesi olarak ifade edilmektedir. Bu malzeme ile yapılan ürünler çok farklı sektörlere kullanılmak üzere sunulmaktadır. Silikon kauçuk kalıplar ve ürünler kullanılırken dayanıklı olduğu için çok uzun süre bu haliyle kullanılmaya devam etmektedir.

Silikon kauçuk sunduğu avantajları sebebi ile çok geniş sektörlerde yer edinmiş bir üründür. Bu ürünün kullanıldığı alanlar çok farklı olmakla birlikte temel özellikleri bu ürünü dayanıklı olması sebebiyle tercih etmeleridir. Yaklaşık olarak -100 ile 300 derece arasındaki sıcaklıklarda zarar görmeyen bu malzemede düşük gerilme mukavemeti de bulunmaktadır.

Silikon Kauçuk Kullanımı

Özellikle endüstri alanında ve sanayide kullanılan ürünlerde dayanıklılık aranmaktadır. Bu özellikleri ile silikon kauçuk tam da istenen ürün olarak bu alanların kullanımına sunulmaktadır. Aşınmalara ve karşı dirençli olarak üretilmiş olan bu ürünler aynı zamanda UV ışınlarına ve ozona karşı da dayanıklı olarak bilinmektedir. https://www.demircanplastik.com.tr/silikon-kaucuk/ bu ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Silikon Kauçuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri