Şimdi Samsun’dan Alınanı Geri Verme Zamanı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şimdi Samsun’dan Alınanı Geri Verme Zamanı
29.04.2023 15:27:38

 

Şimdi Samsun’dan Alınanı Geri Verme Zamanı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı İmren Nilay Tüfekci, ilçe ilçe gezerek seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

“TEŞKİLATLARIMIZ TAM GAZ SON DÜZLÜĞE GİRİYOR”

Tüfekci, seçim çalışmaları kapsamında Vezirköprü’ye giderek ilçede bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi’nde İlçe Başkanı Salih Gürbüz ve İlçe teşkilatı ile ziyaretler öncesi toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası teşkilatlarla ilgili açıklamalarda bulunan Tüfekci “Hem Vezirköprü özelinde hem de İlimizde teşkilatlarımız gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Biz adaylar olarak her ne kadar göz önünde bulunup çaba göstersek de bu sürecin asıl kahramanları teşkilatlarımız. Seçime çok az zaman kalmışken her gittiğim ilçemizde görüyorum ki teşkilatlarımız tam gaz son düzlüğe giriyor.” dedi.

“SAMSUN’DAN ALINANI GERİ VERME ZAMANI”

Vezirköprü ilçesinde bulunan bir konfeksiyon firmasını ziyaret eden Tüfekci, ilçedeki istihdam konusunda açıklamalarda bulundu. “İlçemiz maalesef 2007 yılından bugüne nüfus anlamında azalma gösterir durumda. Bunun sebebi ilçede azalan istihdam alanları. Vezirköprü turizm anlamında çok güzel olanakları olmasına rağmen bir türlü o beklenen patlamayı yapamıyor, bunun sebebi turizm yatırımlarının yetersizliği. Sanayii alanına bakıyoruz ilçede organize sanayi bölgesine ciddi bir ihtiyaç var. ‘İYİ’lerin iktidarında göreceksiniz ki dışarıya kaçan nüfusumuz da geri dönecek istihdam alanları da artacak. Zaman Samsun halkından yetkiyi alıp hiçbir fayda göstermeme zamanı değil, zaman Samsun’dan bu güne kadar alınanı geri verme zamanıdır.”

“VEZİRKÖPRÜ GÖZ ARDI EDİLİYOR”

İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı İmren Nilay Tüfekci, ilçede bulunan esnaf ve vatandaş ile bir araya gelerek sorunlarını dinlerken ilçedeki kenevir üretimi konusunda verilen sözlerle ilgili konuştu. “Biliyorsunuz ki 2019 yılından itibaren ilçemizde bulunan çiftçilerimiz kenevir üretimine teşvik edildi çok büyük vaatler verildi. Mevcut iktidar ‘Siz yeter ki ekin üretin, biz tamamen sizi kalkındıracağız’ gibi cümlelerle çiftçiye kenevir ektirdiler hasat zamanı geldiğinde satacak yer bulamadılar, buldukları zaman da mağdur edilip paraları ödenmedi çiftçi burada yalnızlığa terk edildi. Hayvancılık tarafına bakıyoruz ilçemizin en büyük gelir kaynaklarından biri besicilik. Yem fiyatları uçmuş gitmiş durumda. Besiciler hayvanlarının sütünden faydalanmak yerine artık bakamadığı için kesime gönderir duruma geldi. Bu da uzun vadede ilçenin en önemli gelir kaynaklarından biri olan besiciliği bitirme noktasına getirebilir. Bu yüzden en kısa zamanda hem kenevir üretimi konusunda hem de hayvancılık konusunda gerekli desteklerin verilmesi ve sadece çiftçimizin, besicimizin değil ilçede bulunan tüm esnafımızın dertlerine sorunlarına çözüm üretmek için kolları sıvamış durumdayız.”

 

Tüfekci’nin esnaf ziyareti esnasında pamuk şeker satan bir esnafın makinesinin başına geçerek pamuk şeker yapması ise ortaya eğlenceli anlar çıkarttı.

Şimdi Samsun’dan Alınanı Geri Verme Zamanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri