Siyasetin Özel Çocuğu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Siyasetin Özel Çocuğu
14.12.2020 07:41:32

 

Siyasetin Özel Çocuğu

            Siyasetin meslek olarak görülmediği herkesin malumudur. Bu işi ideal insanların yapması ülkeye de değer katacaktır. Bu görev; makam, mevki, koltuk, nema ve rant için yapılır ise siyasetin şakulü kayar ki netice de herkes kaybeder.

            Siyasi partiler kadrolarını oluştururken bu konuya azami dikkat gösterseler de araya sızmaların olacağı kesindir. Milletvekili olarak meclise girenler aynı zamanda yasama görevini üstlendikleri için performansları dikkatle takip edilmektedir. Eylem ve söylemleri ile sivrilenlerin her seçim döneminde banko olarak tekrar meclise girmeleri sürpriz değildir.

            Bu vekillerden birisi de CHP Manisa Milletvekili Sayın Özgür Özel’dir. Diğer vekillere göre genç olması veya genç görünüyor olması, minyon tipiyle birleşince de bu konuda kendisine avantaj sağlamış bulunmaktadır. Bunun yanında polemik ustası olması, her söze verilecek cevabının olması, akıcı ve düzgün konuşması ile sivrilmektedir. Zaten bu yüzden de milletvekilliğinin yanı sıra grup başkan vekilliği de garantidir. Çok donanımlı olsanız bile bunu satamazsanız bir şey ifade etmeyecektir. Kendisi doğuştan liderlik kumaşına sahip olduğundan partisi için bir avantaj olmakla birlikte genel başkanlık için de potansiyeli bakımından bir tehdit oluşturmaktadır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER