Siz kim kuvâ-yı millîye kim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Siz kim kuvâ-yı millîye kim!
10.04.2023 17:02:00

 

Siz kim kuvâ-yı millîye kim!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın HÜDA PAR’a yönelik "Kuvâ-yı Millîye" söylemlerine ilişkin olarak HÜDA PAR’dan cevap gecikmedi.

HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu, Emiroğlu, "Kuvâ-yı Millîye yerli ve milliydi. Değerlerini ve köklerini bu topraklardan alıyordu. Kuvâ-yı Millîye ruhundan rahatsız olan ise CHP'ydi. Kuvâ-yı Millîye'yi tasfiye etmekle kalmayıp iktidara gelir gelmez Fransızlarla, İngilizlerle işbirliğine giren de yine CHP’ydi. Bugünün Kuvâ-yı Millîyesi ise 15 Temmuz'da emperyalist işgalci darbeyi etkisiz hale getirenlerdir. Sizin gibi TV karşısında çay yudumlayıp, iktidar devşirmeye çalışanlar değil. Siz kim Kuvâ-yı Millîye kim. Hadi oradan!” diye konuştu.

7’li koalisyon ve baş aktörü CHP, HÜDA PAR’a yönelik yalan ve iftira kampanyalarına devam ediyor. HÜDA PAR’ın 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklaması ve AK Parti listelerinden seçimlere girecek olması, 7’li koalisyon bileşenlerinin adeta kimyasını bozmuş durumda.  Haftalardır iftira ve yalanlara maruz kalan HÜDA PAR, tüm saldırılara yerli ve milli duruşuyla birlikte gereken cevabı vererek halkın teveccühüne mazhar oluyor.

 

Geçtiğimiz günlerde CHP grup başkanvekili Özgür Özel’in HÜDA PAR GİK üyesi Şehmuz Tanrıkulu’nu hedef alan söylemleri sonrası Tanrıkulu, cevap niteliğinde bir açıklama yapmıştı. Tanrıkulu, Özgür Özel ve CHP’ye yönelik açıklamasında, “Maddi ve manevi değerlerimize savaş açandan, sapkınlıkları destekleyen, terör sevicisi ve destekçisi kim varsa hepsi için 15 Mayıs, milletimizin feraseti ile ‘sonun başlangıcı’ olacaktır." Demişti. İki gün sonra bu kez CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak kameralar karşısına geçerek HÜDA PAR’ı hedef aldı.

 

Kibir abidesi bir dil ile yalan ve iftiralar furyasını sürdüren CHP'li Faik Öztrak’ı, 2000-2003 arası Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı ve Hazine Müsteşarlığı döneminde batan 13 bankadan hatırlıyoruz.

 

Geçmişten bu yana bu millete hiçbir hizmette bulunmadıkları gibi üstüne zulümler yapan CHP’nin günümüzde de her seçim dönemi iktidar olabilme uğruna halkı kandırdıkları sayısız örnekler var. 2019’da attığı bir twette çiftçiye bedava traktör vaadini çıktığı bir tv kanalında itiraf eden Özgür Özel’in bu açıklaması, CHP’nin oy alabilmek için türlü yalanlarla halkı nasıl kandırdığını gözler önüne seren örneklerden sadece birisi.

 

HÜDA PAR’DAN CEVAP GECİKMEDİ

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın HÜDA PAR’a yönelik sözlerine ilişkin olarak HÜDA PAR’dan cevap gecikmedi. HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, yaptığı açıklamada, CHP’nin bu halka sunabileceği bir projesinin olmadığı için seçim gününe kadar HÜDA PAR’a saldırarak günü kurtarmaya çalıştığını belirtti.

 

Parti Sözcüsü Emiroğlu, açıklamasında, kendilerine yönelik sözlere tepki göstererek, "CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın partimizi hedef alan ve konuşma metnindeki hezeyanlarını kamuoyunun bilmesi ve bu zatı tanıması için bu açıklamayı yapmamız kaçınılmaz olmuştur." dedi.

 

"KUVÂ-YI MİLLÎYE YERLİ VE MİLLİYDİ, RAHATSIZ OLANLAR İSE CHP'YDİ”

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın "Kuvâ-yı Millîye" söylemlerine ilişkin olarak Emiroğlu, "Kuvâ-yı Millîye yerli ve milliydi. Değerlerini ve köklerini bu topraklardan alıyordu. Kuvâ-yı Millîye ruhundan rahatsız olan ise CHP'ydi. Kuvâ-yı Millîye'yi tasfiye etmekle kalmayıp iktidara gelir gelmez Fransızlarla, İngilizlerle işbirliğine giren de yine CHP’ydi. " dedi.

 

HÜDA PAR Sözcüsü Emiroğlu sözlerinin devamında, "IMF'nin CHP temsilciliğini yapan Öztrak’ın CHP’nin genlerinde Kuvâ-yı Millîye olduğunu iddia etmesine ilişkin şunları hatırlatalım,

 

Kuvâ-yı Millîye yerli ve milliydi. Değerlerini ve köklerini bu topraklardan alıyordu. Kuvâ-yı Millîye, çarşafa el uzatanlara ilk kurşunu sıkan Sütçü İmam'dı. İzmir'e girmeye çalışan Yunan’a kurşun atan Hasan Tahsin’di. Gaziantep’i Fransız’a yar etmeyen Şahin beydi. Annesinin yüzündeki peçeye el uzatan Fransız askerlerine direnen ve bu uğurda şehit olan 14 yaşındaki Kamil'di.

 

Kuvâ-yı Millîye ruhundan rahatsız olan ise CHP'ydi. Kuvâ-yı Millîye'yi tasfiye etmekle kalmayıp iktidara gelir gelmez Fransızlarla, İngilizlerle işbirliğine giren de yine CHP’ydi. Yunan Başkanını İzmir’de karşılayıp hayranlığını ortaya koyan ve iktidarı boyunca Yunan aşığı politikalar izleyen, sefalet içerisinde yaşamaya mahkûm ettiği halkın parasıyla Yunanistan'a türlü türlü ekonomik yardımlarda bulunan; evet bütün bunları yapan CHP'nin sözde Milli Şefiydi.” ifadelerine yer verdi.

 

“IMF'NİN CHP TEMSİLCİLİĞİNİ YAPANDAN KUVÂ-YI MİLLÎYE DEĞİL, MANDACI ZİHNİYET ÇIKAR”

 

CHP zihniyetinin söylem ve eylemlerinin sürekli birbiriyle çeliştiğini ifade eden Emiroğlu, “Halka ve halkın inanç değerlerine düşmanlık yapmayı kendisine vazife edinmiş bir zihniyetin, genlerinde Kuvâ-yı Millîyeciliğin olduğu iddiası gülünç olmanın da ötesinde halkla alay etmektir. Hele hele IMF'nin CHP temsilciliğini yapan birinin, memleketi IMF'ye peşkeş çekmek için otel odalarında kirli pazarlıklar yapan birinin Kuvâ-yı Millîye iddiasında bulunması tam bir kara mizah örneğidir.  Buradan çıksa çıksa Kuvâ-yı Millîye değil, mandacı zihniyet çıkar." Diye konuştu.

 

CHP'NİN NASIL VAHŞETLER GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİ DERSİM, DİYARBAKIR, TÜM MEMLEKET BİLİR”

 

CHP zihniyetinin tarihindeki katliam ve vahşetlere ilişkin olarak Emiroğlu, " Faik Öztrak, tarih konusunda cehaletini konuşturmuşsun. Hem de fazlasıyla. Mademki tarihe bu kadar meraklısın, öyleyse CHP yönetiminin Dersim de gerçekleştirdiği katliamı, Dersimli anaların dağı taşı dolduran acı feryatlarını, boğdurulan bebeklerin çığlıklarını, kurşuna dizilen çocukların iniltilerini anlat.

 

CHP bütün bir memleketin anasını ağlattı ama bunu en çok benim gibi Zazalar bilir... Dersim, Palu, Bingöl, Genç, Hani, Lice, Kulp, Siverek, Diyarbakır bilir CHP'nin ne yaptığını, nasıl vahşetler gerçekleştirdiğini.

 

CHP, Kürtlerle birlikte yaşamanın kurallarını önce raporla, sonra kan ve gözyaşıyla yazdı. CHP iktidarı döneminde hazırlanan Kürt Raporu’nda, Kürt dili ilk defa ‘bilinmeyen dil’ olarak devlet kayıtlarına geçti. Dersimler, Zilanlar ve daha nice katliamlar... İskân politikaları ve sürgünler.

 

Şimdi kirlettiğiniz Kuvâ-yı Millîye ruhunu bırak, BDDK Başkan yardımcılığı ve Hazine müsteşarlığı yaptığın dönemde, batan 13 Bankanın ve yaşanan hortumculuğun hikâyesini anlat." dedi.

 

“HÜDA PAR’A SALDIRARAK GÜNÜ KURTARMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. ÇÜNKÜ BU HALKA SUNABİLECEĞİNİZ BİR PROJENİZ YOK"

 

Sözlerine "Seçim gününe kadar HÜDA PAR’a saldırarak günü kurtarmaya çalışıyorsunuz. Çünkü bu halka sunabileceğiniz bir projeniz yok" diyerek devam eden HÜDA PAR Sözcüsü Emiroğlu, son olarak şunları kaydetti: “15 Mayıs’ta bu halk, imana dayanan Kuvâ-yı Millîye ruhu ile CHP istibdadını bir daha anılmamak üzere tarihe gömecek.

 

Hâsıl-ı kelam, Kuvâ-yı Millîye; işgalci emperyalistler ile mücadele eden yerel direniş örgütüydü. Bugünün Kuvâ-yı Millîye ise 15 Temmuz'da emperyalist işgalci darbeyi etkisiz hale getirenlerdir. Sizin gibi TV karşısında çay yudumlayıp, iktidar devşirmeye çalışanlar değil. Siz kim Kuvâ-yı Millîye kim. Hadi oradan!

Siz kim kuvâ-yı millîye kim!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri