Sözleşmeli Kadroları Hayırlı Olsun
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Sözleşmeli Kadroları Hayırlı Olsun
23.01.2023 18:40:03

 

Sözleşmeli Kadroları Hayırlı Olsun

2021 yılında 6.Dönem Toplu Sözleşmede imza altına alınan ve TBMM Genel Kurulunda kamuda çalışan 458 bin 615 sözleşmeliye kadro verilmesini içeren “Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” kabul edilerek yasalaşması ile ilgili bir açıklama yapan Belediyeler ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM BİR SEN) Samsun İl Başkanı Savaş Gayretli; “Sözleşmeli kardeşlerimize kadroları hayırlı olsun.”dedi.

 

Başkan Gayretli; yapmış olduğu açıklamada “ Hep derdik ya; Her nasip vaktine tutsaktır. Lakin, Kader de gayrete aşıktır diye kadere aşık gayret, birbirine inananların verdiği mücadele ile; 19/01/2023 itibariyle, 458 bin 615 sözleşmelinin Kadroya geçişine imkan sağlayan yasal düzenleme TBMM den geçerek kanunlaştı. Elhamdülillah. Sözleşmeli kardeşlerimizin kadroya geçmelerine imkan sağlayan en başta; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, çalışmayı hazırlayarak TBMM ye sunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin’e, TBMM de, yasalaşmasını sağlayan ve olur oy kullanan tüm milletvekillerimiz ile en başından itibaren kadro mücadelemizin öncüleri olan ve sözleşmelilere kadro için mücadelesine şahit olduğumuz Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın’a, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanımız Sayın Levent Uslu’ya ve tüm teşkilatlarımıza teşekkür ederiz. Sözleşmeli kardeşlerimize kadroları hayırlı olsun ” Dedi.

Sözleşmeli Kadroları Hayırlı Olsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vah vah     2023-01-24 sözleşmeliler kardeşiniz tabii. İnsanlar ikiye ayrılır sizce: Torpili olup belediyeye girenler ve sonra da kadro alanlar ile torpili olmayanlar. Allah sizi yerin dibine batırsın.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri