Suat Kılıç Bulvarı Hala Duruyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Suat Kılıç Bulvarı Hala Duruyor
05.03.2021 08:10:00

 

Suat Kılıç Bulvarı Hala Duruyor

2013 yılının Ocak ayında, Samsun 19 Mayıs Belediyesi, Meclis Kararıyla ilçedeki Gençlik Bulvarı’nın adını Suat Kılıç Bulvarı olarak değiştirmişti.

Samsun Haber - Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a muhalif açıklamalarıyla gündeme gelen Başbakan Eski Yardımcısı Bülent Arınç’a destek veren eski Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç’ın isminin bulvardan alınıp alınmayacağı merak ediliyor.

5 Ocak 2013’te, 19 Mayıs Belediye Başkanı Ak Partili Osman Topaloğlu  Twitter’dan yaptığı açıklamada “Gençlik Bulvarının adını meclis kararıyla SUAT KILIÇ BULVARI yaptık. Burayı duble yola çevireceğiz” demişti.

Samsun eski Milletvekili Suat Kılıç’ın adının sık sık 15 Temmuz Darbe teşebbüsünün müsebbipleriyle birlikte anılması, bakanlığı döneminde FETÖ/PDY elebaşı Fehtullah Gülen’e methiyeler düzmesi, 17/25 Aralık’tan sonra bakanlıktan alınması ve son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye karşı kurulacak partide isminin bazı haberlerde geçiyor olmasıyla birlikte 19 Mayıs Belediyesinin buvarın ismini değiştirmesi bekleiyordu.

Fakat rivayetlere göre, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun bizzat Suat Kılıç tarafından belediye başkanı yapıldığı için Toplaoğlu’nun vefa duygusundan dolayı Suat Kılıç ismini değiştiremeyeceği iddia ediliyor.

19 Mayıs İlçesi’ndeki Gençlik Bulvarının Suat Kılıç Bulvarı olarak değiştirilen ismi Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan karataş üzerine yazılan bir anıt isim olarak hala yerli yerinde duruyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suat Kılıç Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER