Advert
TAŞERON TASLAĞI BAŞBAKANLIKTA
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
TAŞERON TASLAĞI BAŞBAKANLIKTA
22.02.2014 12:56:40

 

TAŞERON TASLAĞI BAŞBAKANLIKTA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron çalışanlara ilişkin taslağın Başbakanlığa sunulduğunu belirterek, "İnşallah kısa süre içerisinde parlamentoya gönderebilirsek ben gruplar arasında uzlaşma olacağı inancı içindeyim" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Meclis Genel Kurulu'nda Torba Teklifinin tümü üzerindeki görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
 
İçinde taşeron işçilere ilişkin çalışmaların da yer aldığı taslağın geçen hafta Başbakanlığa sevk edildiğini belirten Çalışma Bakanı, "Gerek taşeron çalışanların yıllık izinleriyle ilişkin yaşadıkları sorunlar, ücretlerinin ödenmemesi konusunda ücretlerin güvence altına alınması ve sözleşmenin kısa değil, yıllık değil, asgari 3 yıl zorunluluğu getirmek ve kıdem tazminatını güvence altına almak ve asıl işle alt işverenin kesin bir hatla ayrılması, hangi işler asıl işlerdir hangi işler yardımcı veya alt işverenin yapması gereken işlerdir.
 
Bunları tanzim eden ve muazayı ortadan kaldıracak önemli bir düzenleme taraflarla uzun müzakere içerisinde Başbakanlığa sevk edilmiş. İnşallah kısa süre içerisinde parlamentoya gönderebilirsek ben gruplar arasında uzlaşma olacağı inancı içindeyim" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER