Tebessüm Et, 'Selam' De, Geç
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tebessüm Et, 'Selam' De, Geç
07.07.2021 09:55:28

 

Tebessüm Et, 'Selam' De, Geç

Hatalardan, yanlışlardan, ısrarcı olumsuz davranışlardan korunmanın en kestirme yolu, sınırları gözetmektir. Kişilere, olaylara, fikirlere karşı söz söyleme noktasında söyleyecek sözü olan, talep geldiğinde bunu sunuyorsa yerinde ve tesir edecek noktada adım atmış olur.

Her insan özeldir, tektir. Kendi konfor alanımıza ihlal olduğunu düşündüğümüz konularda olduğu gibi, yukarıda bahsedilen alanlarda birey olarak muhataplarımızın da alanını ihlal edecek, rahatsızlık verecek, kim bilir belki de muhatabımızı rencide edecek derecede sınırımızı koruyamamak yıkıcı arızalara yol açar.

Fikir vermek, talep eden varsa değerlidir. Yol göstermek, yolcu yolunu bulamıyorsa kıymetlidir. Değilse yardım ettiğimizi düşündüğümüz her yaklaşım, aslında bizlerde bazı eksiklikleri işaret etmez mi?

Kimsenin kurtarıcısı değiliz. Kimsenin kalbine, kaderine hükmedemeyiz. Kendimizde tekamüle ulaştıramadığımız, sancısını çekmediğimiz, bedelini ödemediğimiz hiçbir potansiyelin, muhataplarımızda hayat bulmasını sağlayamayız.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER