Tehlikeli Gerçeklik mi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tehlikeli Gerçeklik mi!
27.03.2021 09:53:14

 

Tehlikeli Gerçeklik mi!

Edebiyatın, moderniteye yenildiği günlerdeyiz.

Nevzuhur meselelerle karşılaşıyoruz. Sapmanın bile edebiyatta normal karşılandığı günlerdeyiz. Sapkınlık, kurmaca bir metinde, özenli ve dikkatli anlatılır. Eseri de sapma üzerine kuramazsınız. Piyasa yazarının sapkınlığını, kızsam da anlarım! Edep kelimesinden beslenen bir yazar, sapkınlığın kurmacasını yazamaz. Bir edebiyat adamı, gerçeği yazıyorum diye, sapmanın ideolojisini yapamaz.

Kenize Murat, Azra Kohen, Ahmet Altan, Elif Şafak, Ayşe Kulin, Abdullah Ergün gibi yazarların, toplumdan alacağı çok irfan dersi vardır. Edep baştacı imiş diyen şairi çok şeyi ifade eder. Çağının şahidi olan yazar; libidonun, lgbtnin, erotizmin, pedofilinin zirvesini yapamaz.

Sıradan vatandaş, edepsizlik yaptığında kızıyoruz. Haklısınız da. Onlara sapmış diyen de bu ekip! Belki de haklılar? Kendi eserlerindeki sapmaları da pazarlayanlar da aynı taife. Neymiş efendim, bunlara edebi şekilde yazıyorlarmış! Sevsinler!

Gezi panayırında prezervatifler bulunduğunda, ne alaka demiştim..Beden benim, evlenmeden doğururum diyen de aynı şürekadandı!Sizin tehlikeli gerçeklik diye yutturduğunuz, edepsizliğin süslü püslü olanıdır. Rol için öpüşüyoruz diyenlerin sahiciliği de böyledir! Tehlikeli gerçeklik abisi!Nasıl oluyorsa, lebâleb dedikleri bu olsa gerek!Bunun canlandırılması nasıl olacak, kendisi gerçeklik zaten!Siz kimi kandırıyorsunuz.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER