Tekkeköy’de Köy Konağı Sayısı Artıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Tekkeköy’de Köy Konağı Sayısı Artıyor
15.02.2021 09:12:20

 

Tekkeköy’de Köy Konağı Sayısı Artıyor

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar projeler ve tespitler kapsamında ilçenin her mahallesine bir köy konağı kazandırılması için çalışmaları hızlandırdı.

Merkezden kırsal mahallelere kadar ilçenin dört bir yanında mahalle sakinlerinin eğitim, kültür ve sosyal aktivitelerinin yanında her türlü faaliyetlerin gerçekleştirileceği köy konaklarının sayısını her geçen gün arttıran Başkan Togar, ihaleleri yapılan 8 yeni köy konağı projesi ile ilçedeki köy konağı sayısını 24’e çıkarttı.

 

TEKKEKÖY’DE KÖY KONAĞI SAYISI ARTIYOR

Yeni yapılan köy konaklarının yanında atıl durumdaki okul binalarını gerekli tadilatların ardından köy konaklarına dönüştürüldüğüne dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Köy konaklarının mahallelerimizdeki önemini ve sağlamış olduğu avantajları göz önünde bulundurarak sayılarını arttırmaya devam ediyoruz. Yeni binaların yapımının yanında özellikle ilçemizin dört bir yanında kullanılmayan atıl durumdaki okul binalarımızı gerekli tadilatların ardından her türlü etkinliklerin yapılacağı köy konaklarına ve bilgi evlerine çeviriyoruz” dedi.

 

TEKKEKÖY’DE KÖY KONAĞI SAYISI 24’E ÇIKIYOR

Köy konağı yapılacak binalarda yerinde tespit çalışmalarının yapıldığını söyleyen Başkan Togar, “Köy konaklarımızın hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık. Asarağaç, Başköy, Çayırçökek, Çayleyik, Karatuzla, Yavuzlar, Yeşilyurt ve Zafer Mahallemizde ihalesi tamamlanan 8 eski kullanılmayan okulumuzun tadilatını yaparak mahalle sakinlerimizin beraberinde bayanlara yönelik kurslar, eğitimlerle gençlere ve çocuklara yönelik eğitimler ile her türlü kültürel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı mekanlar haline getiriyoruz. Ayrıca bünyelerinde kreşler açıp, bahçelerine kamelya, spor alanları, çocuk parkı ve oyun alanları ile binalarımızı yediden yetmişe herkesin her gün aktif bir şekilde kullanılacağı fiziki şartlara ulaştıracağız. Yine binalarımızı her türlü teknolojik alt yapıyla donatıp içlerine bilgisayarlar koyup internet bağlantısı sağlayarak başta öğrencilerimiz olmak üzere herkesin her bilgiye anında ulaşmasını sağlayacağız. Daha önce hayata geçirmiş olduklarımızın yanında ihaleleri yapılan 8 binamızın da tamamlanmasının ardından toplam 24 köy konağımız her türlü fiziki ve teknolojik donanımıyla mahalle sakinlerimizin hizmetinde olacak. Hedeflerimiz ve projelerimiz doğrultusunda önümüzdeki süreçte tüm mahallelerimize köy konakları yaparak köy konağı olmayan mahalle bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Tekkeköy Belediyesi Hasan Togar Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Tekkeköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2021-02-16 Bu karda sadece fakülte belediyeevleri arası E1 çalışıyor, hastanelere bir tane otobüs yok, mıstafa demir her zamanki gibi kendine yakışanı yapmış...
Advert
GALERİLER