Türkiye Açısından ABD Seçimleri
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türkiye Açısından ABD Seçimleri
09.11.2020 09:10:55

 

Türkiye Açısından ABD Seçimleri

            Bizi ne ilgilendirir ABD seçimleri? Diye düşünenler var ise onlar başka bir gezegende yaşıyor oldukları için meseleyi açıklamak kolay olmayacaktır. Küreselleşme veya globalleşme olarak ifade edilen günümüz dünyasın da her anlamda sınırlar ortadan kalkmıştır. Bu yüzden de küresel ölçekte ki hadiselere kayıtsız kalmak en basit ifadesi ile vizyonsuzluktur.

            Amerika da kimin başkan seçildiği önemli değildir. Çünkü herkes başkan seçilebilir fakat mevcut düzen size başkanlık yaptırmayacaktır. Yoksa Trump gibi uçuk kaçık bir insanın o koltukta bir saniye bir oturması olası değildir. ABD’ de kongre, temsilciler meclisi, pentagon, CIA vb. gibi sistemin garantisi kurum ve kuruluşlar her türlü sürpriz için emniyet supabı olarak devreye girecektir, bundan kuşkunuz olmasın.

            Bu seçimler ülkemizde daha çok tartışılmaktadır. Trump mı? Biden mi? Sorusu hemen herkesin zihnini meşgul etmektedir. Aslında Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığı için bizim için fark eden bir şey olmayacaktır. Ülkeler arası ilişkilerde kişiler değil, kurumlar daha önemlidir. Ve yine ülkeler arasında gerçek anlamda dostluk söz konusu değil, karşılıklı menfaatler ön plana çıkmaktadır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER