Türkiye Eski Türkiye Değildir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Türkiye Eski Türkiye Değildir
27.08.2020 15:33:22

 

Türkiye Eski Türkiye Değildir

Vatandaşın konuşmasına müsaade edin beyler

Fikir üretmek, akıl vermek olarak görülemez, vatandaşın sesini duymanız lazım, ama sloganik seslerden de uzak durmak gerek.

Bilinen bir söz var “insanlar bildiklerinin esiridirler” yanı ne biliyorlarsa yorum ve değerlendirmeleri ona göre yaparlar. Bir tartışmada sizden farklı düşünen biri varsa en az sizin kadar kendini haklı biliyor, fakat iletişim dilini bilginiz eşliğinde kullanarak onu ikna edebiliriniz.

Ayrıca “devlet aklı” deyip mevzuları muğlak hale getirmenin de bir gereği yoktur. Alışılmış çaresizlik gibi, günahlarla yaşamaya, suça bulaşmaya alışmak doğru değildir.

Beşiri vakasında devletin karnesi negatif(-) çıktı

Beşiri’deki uzman çavuş M.O. mahkemede tahliye değil berat da alsa kamuoyunun vicdanında bu vaka kaba bir cinayet olarak kalacaktır.

Zinanın yasalarda serbest olması, 6284 numaralı yasanın bu beraberliğe müsaade etmesi, bu davayı temize çıkaramaz. Yasalar, hukuk/vicdanla çelişiyorsa yüksek sesle konuşmak sağduyu sahibi kimseler üzerinde vaciptir, sessiz kalanlar düşünsün! “haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır” diyen bir peygamberin ümmetiyiz.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER