Vali Doç.Dr. Zülkif Dağlı Vakıflar Haftası’nı Kutladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Vali Doç.Dr. Zülkif Dağlı Vakıflar Haftası’nı Kutladı
10.05.2021 19:19:31

 

Vali Doç.Dr. Zülkif Dağlı Vakıflar Haftası’nı Kutladı

Vakıf kültürünün daha iyi anlaşılmasını sağlayarak gelecek kuşaklara aktarılması, yardımlaşma ve dayanışmanın önemine dikkat çekilmesi ve bu konularda toplumsal farkındalık oluşturulması amacı ile her yıl Mayıs ayının ikinci haftası ülkemizde çeşitli faaliyetlerle “Vakıflar Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Vali Doç.Dr. Zülkif Dağlı’nın ‘Vakıflar Haftası’ Kutlama Mesajı şöyle;

Tüm çalışmaları gönüllülük esasına dayanan, iyilik yapma duygusunu hukukî statüye kavuşturan ve ona süreklilik kazandıran vakıflar, tüzelkişiliğe sahip hukukî ve sosyal müesseselerdir.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Malın en hayırlısı Allah yolunda harcanandır. Vakfın en hayırlısı da insanların en çok duydukları ihtiyacı karşılayandır.” ve “Veren el, alan elden daha hayırlıdır.” hadislerinin de etkisiyle ülke topraklarımızda hızla yayılan vakıflarımız,  refahın ve zenginliğin adaletli bir şekilde paylaşılmasına imkan sağlamakta ve sosyal barışın tesisinde önemli rol oynayarak toplum düzeninin oluşturulmasında önemli bir görev ifa etmektedirler.

Birlik ve beraberlik duygularını diri tutarak "ben" yerine "biz" olgusunu öne çıkaran vakıflarımız, toplum içindeki dayanışmanın artırılması ve kuşaklar arasındaki bağların kuvvetlendirilmesi açısından da önemli görevler üstlenmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğümüz de restore ettiği ata yadigarı kıymetli eserlerle bu görevlere değerli bir katkı sunmaktadır.

Farklı alanlarda geçmişten günümüze değerli hizmetler gerçekleştirerek ülkemizin gelişiminde önemli katkılar sunan vakıflarımızı, çocuklarımıza ve gençlerimize iyi bir şekilde anlatarak tanıtmak ve onlara vakıf bilincini aşılamak hepimizin ortak görevi olmalıdır.

Birçok hayırlı hizmeti şehrimizde sivil toplum kuruluşu olarak başarıyla yerine getiren vakıflarımızın tüm yöneticilerini, temsilcilerini, üyelerini bu vesile ile tebrik ediyor; insanlara yardım duygusunu geliştirmek, dayanışmanın önemini anlatmak amacıyla kurulan vakıfların hizmetlerinin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımızın Vakıflar Haftası’nı kutluyorum.

Vali Doç.Dr. Zülkif Dağlı Vakıflar Haftası Samsun valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı Vakıf kültürü samsun vakıf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER