Güncel
Giriş Tarihi : 24-06-2024 16:58

Vedat Aşçı Sözlü ve Fiziksel Saldırıya Maruz Kalmıştır

Muğla'nın Bodrum ilçesinde iş insanı Kaya Sabancı'nın, Mandarin Oriental Otel'in sahibi Vedat Aşçı ve korumaları tarafından saldırıya uğradığı iddialarına ilişkin Astaş Holding’den açıklama geldi.

Vedat Aşçı Sözlü ve Fiziksel Saldırıya Maruz Kalmıştır

Kaya Sabancı'nın, otelin restoranında Aşçı tarafından darp edildiği iddia edilmiş ve sağlık durumu hakkında ciddi endişelerini dile getirmişti. Olayla ilgili açıklama yapan Astaş Holding, iddiaları reddetti ve Vedat Aşçı'nın olay sırasında kavganın büyümesini önlemeye çalıştığını belirtti.

Astaş Holding’in açıklaması şu şekilde:

"20 Haziran 2024 tarihinde otelimizdeki Hakkasan restoranının yaz etkinliğinde tatsız bir hadise yaşanmıştır.

Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kalmış ve olay sırasında bir kavga ortamının yaşanmaması için büyük çaba harcamıştır. Aralarında davetlilerin de olduğu görgü tanıkları bu durumu onaylayacaktır."

Sağlık müdahalesinin engellendiği iddialarını da reddeden Astaş Holding, kamera kayıtlarının sağlık ekiplerinin otele girişinin sorunsuz olduğunu gösterdiğini ifade etti:

"Sağlık ekiplerinin tesise girişinin geciktirildiği iddiaları, diğer iddialar gibi gerçeğe aykırıdır. Kamera kayıtları, sağlık görevlilerinin sorunsuz ve hızlı bir şekilde tesisimize giriş yaptığını göstermektedir."

Holding, Vedat Aşçı'ya yönelik suçlamalar karşısında yasal süreç başlatacaklarını ve olayların adli makamlara intikal ettiğini belirterek, medyayı yanıltıcı bilgilerin yayıldığını söyledi:

"Medyayı ve kamuoyunu yanıltıcı bilgi ve açıklamalarla yanlış yönlendiren asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullanıyoruz. Olayların yasal olarak takip edileceğini değerli kamuoyuna saygı ile bildiririz."

Kaya Sabancı, taburcu olduktan sonra yaptığı açıklamada, yaşadığı darp olayında ciddi yaralanmalar yaşadığını belirtmiş ve "72 yaşındayım, 25 yaşındaki delikanlıya mı vuruyorsun. Orada ölebilirdim" ifadelerini kullanmıştı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, her iki tarafın da açıklamaları kamuoyunda dikkatle takip ediliyor.

adminadmin