Yahya Cınkıl Açıkla!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yahya Cınkıl Açıkla!
22.09.2022 13:27:57

 

Yahya Cınkıl Açıkla!

​Şantaj yaptığı için yargılandıkları Atakum Belediyesi’ne fatura kesen meslektaşlarını teker teker haber yapmaya başlayınca kendilerinin de bir yılda tam 51 Bin küsür lira fatura kestikleri ortaya çıkan Samsun Etik Sahipleri Edi ile Büdü Lakaplı Sezer Sezer ile Berat Gonca sıkıştıkları köşeden kurtulabilmek için en iyi bildikleri şeyi, tehdit, şantaj ve iftira yüklü haberler yapmaya başladı.

YARGIDAN TOKAT YEDİLER

Yaptıkları Haberlere verdiğimiz cevapları da yargıya taşıyacak güya yayın kaldırma yoluna başvuran bu uyanık açıkgöz çakallara yargı istediklerini vermek yerine tam bir gazetecilik dersi verdi ve 3. Sulh Ceza Hakimi aynen şöyle bir karara imza attı;

Haberde Atakum Belediyesi aleyhinde haberler yayınlayan ve basın kuruluslarını santaj yapmakla suçlayan sözde gazetecilerin Atakum Belediyesine santaj yapmaktan yargılandıgı hususlarının anlatıldıgı, Samsun Etik Haber isimli sayfanın yöneticisi olan talepte bulunanın ve çalısanı Berat Gonca 'nın istirak halinde santaj suçundan yargılandıkları hususlarının haber yapıldıgı, haber içerigi incelendiginde talepte bulunanın daha öncesinde kendi haber sitesi üzerinden yaptıgı haberlere karsılık elestirel dilde karsı haber yapıldıgı, haber içeriginde talepte bulunanın devam eden yargılamasından da bahsedildigi, yargılamaya iliskin iddianame içeriginden ibarelerin paylasıldıgı, kovusturma asamasının aleni olması, tarafların gazeteci olmaları, yapılan haberlere karsılık sarsıcı ve elestiler tarzda baslıklar atılarak haberin daha fazla okunmasının amaçlandıgı, haberin tümüyle basın özgürlügü kapsamında agır elestiri sınırında kaldıgı, bu haliyle talepte bulunanın kisisel haklarının ihlaline yönelik içerik bulunmadıgı degerlendirilmekle bu link yönünden yapılan talebin reddine….”

YAHYA ÇINKIL AÇIKLAMALI

Okuduklarını anlayamayan, anlasalar üzerlerine düşen hisseyi kapmış olmaları gereken bu iki kafadar şimdi de Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl'a Whatsapp ekran görüntüleri üzerinden şantaj yaptığımızı iddia ediyorlar.

Soralım o zaman Yahya Çınkıl’a;

O vatsap ekran görüntülerini ‘Bilgin var mı?’ diye sorarak ilk sana ben yollamadım mı?

Sonra sen de beni arayarak bilginin olmadığını bu durumda ne yapılması gerektiğini sorduğunda sana “Hemen savcılığa şikayet dilekçesiyle müracat et, oradan bilişim suçlarına başvur kimin yaptığını ortaya çıkart” demedim mi?

Birkaç gün sonra benim ofisime geldiğinde sana yapılması gerekenleri bu sefer daha açık ve daha net ve örnekleriyle bir bir şekilde izah etmedim mi?

“Sinop bilişim suçları yavaş çalışıyor demek ki, sen Samsun’a da müracat et burası daha hızlı, bana yapılan siber saldırıyı anında ortaya çıkardılar, Samsun’a da müracat etmen lazım” demedim mi?

Sen de “Ankara’da tanıdık eş dostumuz var onlara bir soralım bakalım ne diyecekler” diyerek tavsiyelerime uymayı tehir etmedin mi?

Şimdi bütün bu gelişme, görüşme ve olup bitenlere bakarak, sana şantaj yapan kimdir, bunu açıkla da okuduklarını anlayamayanları sustur!

 

Yahya Cınkıl Açıkla!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri