Yuvayı Yapan Dişi Kuştur…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Yuvayı Yapan Dişi Kuştur…
08.03.2021 08:10:28

 

Yuvayı Yapan Dişi Kuştur…

Kadın olmanın çok zor ve bir o kadar da önemsiz olduğunu düşünen bir toplumda; kadınlar çok güçlü bir şekilde varlık mücadelesi vermektedir. Kadının adının, şanının, emeğinin karşılığının olmadığı ülkemizde kadınların birçoğu hakettikleri değerleri görememektedir.

Ülkemizde çalışan genellikle erkeklerdir. Parayı kazanan erkek olmakla birlikte, harcamalarda da birinci derece etkili olan ve evin işlerini çekip çeviren kadındır. Bir evin yönetimini, geçim düzenini ve ailenin mutluluk içinde yaşamasını kadın sağlar. Ailede, her bireyin ayrı görevleri ve yerleri vardır. Kadın ailenin ekonomisini düzenler. O tutumlu olursa aile de huzurlu ve mutlu olur.

Nesli yetiştirecek, evde çocuklarımızı topluma hazırlayacak ve vatan sevgisi aşılayacak annelerin; dolayısı ile gelecek neslimizin bozulmasının gerekliliğin bilincinde olan düşmanlarımız ve yandaşları tarafından ülkemizde 28 Şubat ile, birçok kadın mağdur edilerek, özgürlükleri ellerinden alınmıştır. Türkiye, 28 Şubat dönemi ile telafisi imkânsız bir döneme girmişti. “Şeriat geliyor" şeklinde suni korku politikasının ardından, özellikle başörtüsüyle okumak isteyenlere büyük bir linç kampanyası başlatılmıştı. Tek istekleri eğitimlerine devam etmek olan imam hatip ve üniversite öğrencilerine okul kapıları birer birer kapanmıştı.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER