Advert
Zirvedekilerin Zırvalarla İşi Olmaz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Zirvedekilerin Zırvalarla İşi Olmaz
31.08.2020 14:17:58

 

Zirvedekilerin Zırvalarla İşi Olmaz

Her şeyin zirvesi mutlak anlamda erişilmesi gereken ideal olduğu için herkes gözünü oraya dikmiştir. Hedef zirve olmakla birlikte oraya her zaman ulaşmak mümkün olmayabilir. Fakat her şeye rağmen o yolda olmak hedeften şaşmamak adına kaçınılmazdır.

Zirvede olmak, başarı kriteri olmakla birlikte oraya nasıl ulaşıldığınız da önemlidir. Kimisi sürünerek, kimisi uçarak ulaştığı için zirvede olmanın anlamı da farklılık arz etmektedir. Bu anlamda zirvede her gördüğünüz kişinin oraya hak ederek çıktığı söylemek doğru değildir.

Zirvede olanların dünyaya bakış açıları ve geleceği görmeleri çok daha farklı olacağı için boş işlerle kaybedecek zaman ve vakitleri yoktur. Onları diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise vizyon sahibi olmalarıdır. Bu bakış açısı ferasetle birleştiği zaman her daim zamanın önünde olacaklardır. Öngörüde bulunma, geleceği bugünden görme konusunda ki üstün vasıfları, bulundukları yerin hak edilmiş olacağını da göstermektedir.

Bu tür şahsiyetler her topluma lazım olmakla birlikte sayıları oldukça azdır. Hatta bir topluma yüzyılda bir geldikleri konusunda kanaatler yaygındır. Bu önemli değer ve kaynağın kıymeti bilinmediğinde de o toplum için kaçırılmış önemli bir fırsat olmaktadır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER