Tanıtım
Giriş Tarihi : 27-06-2024 16:39   Güncelleme : 27-06-2024 17:24

Hurda bakır fiyatları revaçta! Bakır hurda fiyatı kaç tl? Piyasada son durum

Hurda bakır fiyatları revaçta! Bakır hurda fiyatı kaç tl? Piyasada son durum

2024 yılında hurda bakır fiyatları, sanayi ve geri dönüşüm sektörlerinde büyük bir merakla takip ediliyor. Bakır, endüstriyel kullanımı ve yüksek geri dönüşüm değeri ile dikkat çekerken, hurda bakır fiyatları piyasada önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Peki, güncel hurda bakır fiyatları ne durumda? İşte detaylar.

HURDA BAKIR SATMAK İÇİN HEMEN ARAYINIZ : 0530 768 77 90

Bakır Hurda Fiyatları Yükselişte

Son dönemde bakır hurda fiyatlarında gözle görülür bir artış yaşanıyor. Özellikle sanayi ve inşaat sektörlerindeki talep artışı, hurda bakır fiyatlarını yukarı çekti. İşte 2024 yılı için güncel hurda bakır fiyatları:

Hurda TürüFiyat (TL/Kg)Soyulmuş Bakır360,00 TL/KgLama Bakır İmalat330,00 TL/KgBoru Bakır330,00 TL/KgYanık Bakır300,00 TL/KgSoyma Bakır Fiyatı360,00 TL/KgKülçe Bakır Fiyatları320,00 TL/Kg

Hurda Bakır Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Hurdacı 'lar Arasında Hurda bakır fiyatlarını etkileyen faktörler arasında en önemlisi, küresel piyasa dinamikleridir. Küresel bakır fiyatı jeopolitik riskler, bankaların faiz politikaları ve küresel krizler çevresinde değişkenlik gösterebilir. Piyasalardaki bu yüksek dalgalanmalar, geri dönüşüm çözümlerinin ne kadar etkili olabileceği sorusunu akla getirmektedir. Pek çok uzman, bakır fiyatlarının önümüzdeki aylarda değerli metal fiyatlarındaki artışlara bağlı olarak artabileceğini düşünürken, fiyatın sabit devam edebileceği tahmininde bulunanlar da vardır.

Bakırın en önemli özelliklerinden biri de %100 geri dönüştürülerek tekrar kullanıma hazır hale gelebilir olmasıdır. Bakırın yeniden değerlendirilebilir olması; enerji tasarrufu, çevre katkısı, kaynak kullanımının daha verimli hale gelmesi ve ekonomik fayda anlamında kritik öneme sahiptir. Hurda bakırın kullanım alanlarının fazlalığı ve yüksek verimle dönüşüme uygun olmasından ötürü fiyatı farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hurda bakır fiyatı için etkileyici faktörler arasında:

Bakır kalitesi,

Politik gelişmeler,

Döviz fiyatlarındaki değişimler,

Yerel pazar fiyatları,

Geri dönüşüm sistemleri bulunmaktadır.

Bakır madenin küresel anlamdaki fiyat dalgalanmaları ve bahsedilen faktörlere bağlı olarak bakırın hurda piyasası da doğrudan etkilenir. Geri dönüşüm firmaları üzerinden güncel hurda bakır fiyatı ve arz durumu ile alakalı daha fazla bilgi edinmek mümkündür.

Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Güncel verilere göre hurda bakırın kilogram fiyatı 290 TL ile 330 TL arasında değişiyor. Fiyatların bu denli artmasının en büyük sebeplerinden biri, küresel piyasalardaki bakır talebinin artması ve stokların azalması olarak gösteriliyor. Detaylı fiyat bilgileri ise şu şekilde:

Soyulmuş Bakır Fiyatı: 360,00 TL /Kg

Lama Bakır İmalat: 330,00 TL /Kg

Boru Bakır: 330,00 TL /Kg

Yanık Bakır: 300,00 TL /Kg

Soyma Bakır Fiyatı: 360,64 TL /Kg

Külçe Bakır Fiyatları: 320,00 TL /Kg

Piyasa Ederi Hurda Bakır Fiyatları için klashurda.com!

Hurda alım satımı yapan firmalar ve bireysel anlamda hurda bakırlarını değerlendirmek isteyen kişiler güncel hurda fiyatlarını yakından takip etmektedirler. Bakır hurda fiyatı ve diğer hurda metaller ile alakalı sorularınıza klashurda.com! adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Arzu ederseniz 0(530) 768 7790 numaralı telefon üzerinden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

adminadmin